Гуманітарна ініціатива

Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії

у партнерстві

з центром здоров'я та розвитку "Коло сім'ї"
та Інститутом психічного здоров'я УКУ

за підтримки

благодійного фонду "Коло сім'ї",
проекту "Психічне здоров'я для України"
та фундації Americares і Nova Ukraine

14

Наш план дій

Наша стратегія спрямована на те, щоби насамперед зміцнити нашу резилієнтність в умовах триваючих викликів війни, охопивши велику кількість людей просвітницькими активностями, поширенням психоедукаційних матеріалів, технік самодопомоги у моделі КПТ, проведення вебінарів та ін. Ми плануємо цілий ряд освітніх активностей, що дозволять мобілізувати велику кількість фахівців до надання необхідних доказових втручань на рівні як спеціалізованої КПТ-терапії, так і КПТ-консультування. І звісно для осіб, які потребуватимуть КПТ-терапії з огляду на пережитий досвід війни – наша відповідальність зробити усе, щоби забезпечити її доступність, вчасність та якість.

33

Інфоресурси

Ми плануємо підготувати набір просвітницьких, психоедукаційних матеріалів та технік самодопоми - в підтримку резилієнтності та коупінгу з викликами війни

19

Навчання фахівців

Ми ставимо собі за ціль мобілізувати нашу фахову спільноту до надання якісної фахової допомоги, шляхом організації цілого ряду освітніх активностей та програм

48

Фахова допомога

Нашим ключовим завдання у даному проекті є зробити якісну психотерапевтичну допомогу у методі КПТ доступну усім потребуючим того особам, що потерпіли від війни

Війна принесла випробування у наше життя. Втім наш вибір – вистояти, перемогти й відродитися. А для цього нам потрібна психологічна стійкість – індивідуальна і колективна. І її нам плекати у ці сповнені викликів дні війни! І саме у підтримку цього наш відкритий для усіх онлайн навчальний портал «Академія стійкості». Ми підготували навчальні відео, практики стійкості, інформаційні ресурси, “Слова нашої Сили” та багато іншого – сердечно запрошуємо!

Гуманітарні проекти

В межах даної ініціативи  УІКПТ разом з партнерськими організаціями організовує ряд короткотермінових програм та просвітницьких ініціатив, метою яких є плекати нашу індивідуальну та національну резилієнтність (стійкість) та відповісти на потреби турботи про психічне здоров’я українців в умовах війни. Нашою метою є у короткі терміни охопити навчанням базових підходів КПТ широке коло фахівці, які є і будуть долучені до надання допомоги потребуючим того особам. А також забезпечити “масове виробництво” та поширення “аптечок технік КПТ” для зміцнення індивідуальної та національної стійкості в умовах війни.

“У відповідь на усі виклики війни та спроби ворога зламати наш дух – ми протиставимо їм нашу стійкість. Ми знаємо, у нас немає іншої дороги – як до Перемоги. Ми зробимо усе для неї.  Ми знаємо, що усі рани війни мають бути зцілені. І ми, пройшовши крізь цей важкий досвід, маємо вийти з нього загартованими – ще більше у світлі, у правді, мудрості та любові – справді вільними людьми!”

Олег Романчук
директор УІКПТ

координатор гуманітарної ініціативи

Picture-031аа.jpg

Вистояти

Коли стратегією ворога є налякати нас потугою своєї агресії, викликати у нас паніку, посіяти відчай та зневіру, щоби врешті змусити здатися чи втікати – нашою відповіддю йому є наша Стійкість. Індивідуальна. Національна. Солідарна загальнолюдська – усіх сил Добра на цій землі. Вона так потрібна нам не лише для того, щоби дати собі раду з усіма стресами та випробуваннями, пов’язаними з жахіттям війни – але, щоби усім разом перемогти у цій війні. І ми гартуємо зараз нашу Стійкість усі разом!
28

Інформаційні ресурси

Ми радо ділимося важливими публікаціями – як нашими, так і тими, що підготували наші партнери, та наявними у вільному доступі. Водночас ми активно працюємо над підготовкою цілої низки психоедукаційних матеріалів та технік самодопомоги орієнтованих на підтримку резилієнтності та коупінгу з викликами війни. На сайті центру “Коло сім’ї” ми створили інформаційно-ресурсний портал, де зібрані усі наявні просвітницькі та навчально-методичні матеріали, наші вебінари та інші ресурси – як для дітей, молоді, дорослих, так і окремо для фахівців. Окремі інфоресурси – нижче. Повна добірка – на інфопорталі.

Перемогти

Ця війна – це про битву Світла і темряви. І ми можемо перемогти у ній, лише тоді, коли будемо вірні Світлу Правди – саме воно дає нам асиметричну перевагу – адже не дарма казали козаки – «Коли ти чуєш Правду в собі – ти незборимий!» Але для того, щоби бути Воїнами Світла нам так важливо перебувати у Світлі і не забувати, що темрява існує не лише назовні від нас, але й всередині нас – і наші найважливіші битви – як на полях війни з агресором, так і на нашому внутрішньому фронті. Саме там, всередині себе, ми маємо подолати жадібність і страх, лукавство і байдужість. І на національному рівні не менш важливо нам побороти темряву розбрату, корупції, нечесності та обману. Тільки така повна Перемога Світла над темрявою відкриє нам двері у справді нове майбутнє!

24

Навчальні проекти та активності в межах даної ініціативи

Ряд активностей уже запущено нами. Ще ряд проектів готується і буде анонсовано у найближчі дні. Для нас важливо підтримати студентів та випускників програм УІКПТ додатковим навчанням та супервізійною підтримкою. Водночас для нас важливо також у короткі терміни охопити навчанням базових підходів КПТ широке коло фахівці, які є і будуть долучені до надання допомоги потребуючим того особам.

Відродитися!

Війна забере чимало життів. Ми будемо завжди пам’ятати загиблих… Ми вшановуватимемо їхню пам’ять – і творитимемо Україну їхніх мрій… Війна залишить багато ран… Їх буде важливо зцілити. Війна завдасть багато руйнувань нашій країні. Її треба буде відбудувати. Але ми покликані не просто відбудувати зруйноване – а значно більше – відродитися! Стати країною вільних і світлих людей, народу мудрого і відважного, творчого і дружнього… І саме у таку країну і у таке майбутнє, ми б хотіли прокласти дорогу нашим дітям, і дітям наших дітей, і усім, хто буде по них…

48

Професійна допомога

Центр «Коло сім’ї» надаватиме послуги особам, що опинилися внаслідок війни в складних життєвих обставинах, безкоштовно та за системою соціальних знижок – як очно, так і у телеклініці центру.

Ми свідомі, що в час війни ми усі маємо об’єднатися та допомагати один одному, а особливо особам, що опинилися в складних життєвих обставинах через вимушене переселення, втрату праці, втрату рідних. Ми свідомі нашої відповідальності перед родинами захисників вітчизни, тими, хто безпосередньо був у зоні бойових дій і пережив психотравмуючі події. Тому команда центру «Кола сім’ї» долучається до волонтерської допомоги потерпілим та у співпраці з нашими партнерами  ми надаватимемо в межах наших можливостей професійні послуги центру (лікарські консультації, психотерапевтичні та ін.) безкоштовно та за системою соціальних знижок.

Ми твердо віримо у Перемогу Сил Світла!
Тримаймо Стрій – Світанок неминуче прийде!

Замовити дзвінок

або

Поставити запитання