(гуманітарний онлайн-проект)
дводенний семінар у онлайн форматі
Розклад: 9:30-15:30 (обідня перерва 13:00-14:00)
Навчальна група до 30 осіб
Дати занять і склад груп узгоджується по мірі розгляду заявок і комплектації груп
Участь у проекті безкоштовна – проект реалізується за підтримки благодійного фонду “Коло сім’ї”, фундації AMERICARES, NOVA UKRAINE та CHILDREN AND WAR FOUNDATION
+ нами додано додатковий навчальний день на тему “Основи травмофокусованої КПТ” з дітьми та молоддю, щ що дає можливість застосовувати техніки травмо-фокусованої КПТ у моделі індивідуального консультування – таким чином зараз програма реалізується у форматі трьохденного онлайн-семінару
У життя стількох українських дітей війна увійшла своїм жахіттям. Стільки дітей пережили бомбардування, були свідками бойових дій, бачили те, чого би діти ніколи не мали бачити… Стільки родин мусіло покинути рідні домівки. Частина дітей втратили рідних… Війна несе страждання, події війни мають психотравмуючий вплив – відтак залишають рани в душі дітей. Ці “рани” проявляються тривогою і страшними снами, спогадами, що приходять у свідомість непрошено і викликають емоційний дистрес. Це є нормальною реакцією на ненормальні події. У більшості дітей ступінь і тривалість вираженості цих симптомів не є такими, що мова йде про посттравматичний стресовий розлад. Більшості цих дітей чутлива турбота рідних та грамотна базова психологічна допомога можуть допомогти цим ранам загоїтися – та запобігти розвитку ПТСР та інших пов’язаних з травмою розладів. І зараз таких дітей в Україні є дуже багато – а відтак нам потрібно охопити їх такою чутливою фаховою підтримкою, щоби вони могли навчитися навиків турботи про “рани душі”, навчитися навиків відновлення… І нам дуже потрібно теж підтримати батьків цих дітей, щоби вони могли бути підтримкою своїм дітям… Нас чекає великий об’єм роботи – адже, усі рани мають бути зцілені – і ми разом відновитися та відродитися!
Програма “Діти і війна: навчання технік зцілення” була розроблена колективом фахівців міжнародної організації CHILDREN AND WAR FOUNDATION первинно для організації психологічної допомоги дітям в часі війни на території колишньої Югославії. З того часу дана методика застосовувалася також у багатьох інших країнах земної кулі охоплених війною чи іншими подіями з масованим психотравмуючим впливом, зокрема різного роду стихійними лихами. Методика створена на основі сучасних науково-базованих підходів травмо-фокусованої КПТ. Втім особливістю даної методики є те, що її формат дозволяє навчити тренерів методики у ультракороткі терміни – і відповідно підготувати велику кількість фахівців. Методика “Діти і війна” дає можливість застосувати принципи втручань КПТ не на рівні спеціалізованої психотерапевтичної допомоги, а на рівні втручань “низької інтенсивності”, що дозволяє охопити базовою психологічною допомогою велику кількість дітей у режимі раннього втручання у відповідь на досвід психотравмуючих подій. Це можливо також завдяки ефективному груповому формату застосування даної методики та залученню батьків у форматі окремих сесій. В ході цих зустрічей батьки не тільки отримують підтримку для себе, але й вчаться принципів підтримки дітей на дорозі зцілення та розуміння за чим слідкувати у їхньому стані та коли в разі потреби необхідно звертатися за більш спеціалізованою допомогою. У контексті війни в Україні цей підхід, уже апробований в часі подій 2014 року, дає можливості надати у швидкі терміни грамотну психологічну допомогу великій кількості потребуючих того дітей та родин.
командою видавництва Інституту психічного здоров’я УКУ реалізовано переклад оновленої версії програми і у стислі терміни реалізовано адаптоване для України видання. Ви можете завантажити посібник за даним лінком.
Дана програма викладається на основі стандарту CHILDREN AND WAR FOUNDATION. Усі викладачі пройшли відповідне міжнародне навчання і мають право бути тренерами для тренерами. Викладання є компетентностно-орієнтоване з великим наголосом на відпрацюванні практичних навичок та розвитку відповідних вмінь необхідних для якісного та безпечного застосування даної методики. Саме тому навчання відбувається у групі з обмеженою кількістю учасників (до 30 осіб) і кожну навчальну групу ведуть два тренери для забезпечення належного супроводу учасників в часі відпрацювання технік. Усі матеріали програми у оновленій версії перекладено на українську мову та надаються учасникам у електронному форматі для опрацювання, як і пакет супровідних психоедукаційних та інших матеріалів.
В ході навчання буде висвітлено основні теоретичні знання, які дозволять грамотно і безпечно застосовувати дану методику.
В часі занять велику увагу буде приділятися відпрацюванню технік та розвитку практичної майстерності у застосуванні методики
Навчання передбачає поглиблену самостійну роботу та опрацювання обов'язкових навчально-методичних матеріалів.
Для широкого кола фахівців сфери охорони психічного здоров’я дотичних до допомоги дітям та родинам, що зіткнулися з психотравмуючими подіями на війні – психологів, психіатрів, сімейних лікарів, медичних сестер, соціальних працівників, педагогів, священників та ін.
Ми винесли вивчення певних основ теорії про травму, втрату, ПТСР, механізми зцілення на самостійне опрацювання перед семінаром. Тому запрошуємо уже зараз приступити до самоосвіти – нижче є лінки на рекомендовані нами вебінари та матеріали. Перед самим семінаром учасники пройдуть тестування “вхідного рівня”, щоби перевірити свої знання на основі опрацювання даних матеріалів.
По завершенню проекту та виконанні усіх його умов учасники отримають електронний сертифікат про успішне завершення програми від Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії та благодійного фонду “Коло сім’ї”. Даний сертифікат надає учаснику право проводити групи для дітей та батьків за методикою “Діти та війна: навчання технік зцілення”, а також застосовувати базові техніки ТФ-КПТ у форматі індивідуального психологічного консультування з дітьми та молоддю.
Умовою одержання сертифікату є повноцінна участь в усіх навчальних днях семінару (в режимі увімкненої камери, роботи у групах відпрацювання навичок) та опрацювання обов’язкової літератури.
фахівці команди Українського інституту КПТ та центру здоров’я та розвитку “Коло сім’ї” – сертифіковані тренери тренерів, що пройшли відповідне навчання від міжнародної фундації “Діти і війна”
координатор навчальної програми: Мар’яна Єсип, психолог, психотерапевт, координатор проектів благодійного фонду “Коло сім’ї”
безкоштовно
даний проект є частиною гуманітарної ініціативи “Вистояти. Перемогти. Відродитися!” Українського інституту КПТ, центру “Коло сім’ї”, Інституту психічного здоров’я УКУ і реалізується за підтримки благодійного фонду “Коло сім’ї”, фундації AMERICARES, NOVA UKRAINE та CHILDREN AND WAR FOUNDATION.
Війна залишає рани у душах – але любов’ю і світлом вони мають бути зцілені… Ми не будемо “покаліченим” народом, ми будемо світлим і вільним народом… Ми не вибираємо іти у майбутнє з ПТСР – але вибираємо шлях посттравматичного зростання… І наше важливе завдання дорослих – підтримати на цій дорозі зцілення дітей та молодь, щоби вони врешті могли розквітнути, щоби було так, як пророкував Шевченко: “І на оновленій землі, врага не буде супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі…”
Для реєстрації на участь у програмі необхідно заповнити аплікаційну заявку у форматі онлайн-форми. Важливою частину заповнення заявки є подання короткого мотиваційного ессе, а також інформації щодо вашого міста та місця праці та можливості застосовувати дану програму на допомогу дітям та їх рідним у найближчому часі. Ми свідомі, що бажаючих взяти участь у програмі може бути значно більше, ніж місць у навчальних групах, тому відбір робитиметься на основі аналізу заявок, міст, з яких є учасники, та можливості використання ними даної методики на допомогу дітям. Просимо вашого розуміння у цьому. Водночас ми сподіваємося на можливості продовження даних семінарів у наступні місяці та навчання більшої кількості осіб.
Після розгляду заявок організатори сконтактують з вами та повідомлять про можливості участі та дати можливих семінарів.
Із запитаннями просимо писати напряму координатору навчальної програми Мар’яні Єсип (kolo.simji.edu@gmail.com)
Дорогі колеги, на даний момент ми отримали дуже велику кількість заявок і розпланували усі можливі активності, відтак зараз ми маємо 100% завантаження на найближчі місяці , а відтак не плануємо на найближчий час організацію нових навчальних груп у даній навчальній програмі. Водночас ви можете зареєструватися – якщо з’являться можливості у майбутньому, ми повідомимо.