(гуманітарний онлайн-проект)
Два дводенних семінари у онлайн форматі
Розклад: 9:30-15:30 (обідня перерва 13:00-14:00)
Навчальна група до 30 осіб
Дати занять і склад груп узгоджується по мірі розгляду заявок і комплектації груп
Участь у проекті безкоштовна
Війна є великим стресом і випробуванням – ми потребуємо і на індивідуальному, і на національному рівні зміцнити нашу резилієнтність, щоби могти вистояти, перемогти й відродитися. Саме тому в умовах війни важливою є мобілізація фахівців сфери охорони психічного здоров’я до лав Воїнів Світла – фронт психологічної підтримки є дуже важливий! Ми свідомі, що для окремих осіб виклики можуть бути особливо великими – пережиття психотравмуючих подій, болісних втрат, вимушене переселення, поранення та інші випробування можуть бути чималим викликом, у зіткненні з яким людина не має бути наодинці, у таких ситуаціях є дуже важлива чутлива та грамотна психологічна допомога, яка базується на сучасних доказових підходах. КПТ має ефективну модель коротко-термінового консультування, яка може ефективно бути застосованою у даному контексті. І нашою ціллю є передати у короткі терміни великій кількості фахівців ці дієві техніки КПТ та модель їхнього безпечного й ефективного застосування.
Ми плануємо навчити фахівців базового підходу короткотермінового консультування у КПТ-моделі орієнтованого на роботу з основними викликами війни. Парадигмою є модель резилієнтності, а ціллю є дати практичні КПТ-знаряддя її зміцнення в умовах війни. Буде розглянута базова теорія і основний акцент буде зроблено на розвитку навиків у застосуванні технік КПТ. Практичність, простота і мінімалізм – війна не час для довгих роздумів. Дана модель включатиме в себе основи травмо-фокусованої КПТ на рівні втручань “низької інтенсивності” – і те, як надавати психологічну допомогу особам, що пережили психотравмуючі події на війні у такий спосіб, щоби сприяти запуску процесів інтеграції травматичної пам’яті та попередження розвитку ПТСР. Буде розглянуто теж супровід при пережитті втрати близької особи, адаптації до змін у житті з огляду на втрату майна, дому, роботи, фінансових ресурсів, вимушений переїзд, поранення та ін. Окрему увагу буде приділено теж питанням консультування батьків щодо основних викликів батьківства та підтримки дітей у контексті війни. Водночас великий акцент буде зроблено на умінні провести психоедукацію, надати матеріали самодопомоги, моніторити та проводити оцінку, коли необхідно звернення за більш спеціалізованою психотерапевтичною чи психіатричною допомогою.
Викладання є компетентностно-орієнтоване з великим наголосом на відпрацюванні практичних навичок та розвитку відповідних вмінь необхідних для якісного та безпечного застосування даного підходу. Саме тому навчання відбувається у групі з обмеженою кількістю учасників (до 30 осіб) і кожну навчальну групу ведуть два тренери для забезпечення належного супроводу учасників в часі відпрацювання технік.
В ході навчання буде висвітлено основні теоретичні знання, які дозволять грамотно і безпечно застосовувати КПТ-модель консультування
В часі занять велику увагу буде приділятися відпрацюванню технік та розвитку практичної майстерності у ефективному й безпечному застосуванні технік КПТ
Навчання передбачає поглиблену самостійну роботу та опрацювання обов'язкових навчально-методичних матеріалів.
викладачі та супервізори Українського інституту КПТ
координатор навчальної програми: Галина Нетлюх, психолог, акредитований терапевт, супервізор та викладач методу КПТ
Для широкого кола фахівців сфери охорони психічного здоров’я дотичних до надання психологічної підтримки населенню – психологів, психіатрів, сімейних лікарів, медичних сестер, соціальних працівників, педагогів, священників та ін.
Фахівців, які уже мають чи здобу освіту у КПТ у наших проектах (КПТ+, 4-річна базова програма), просимо на даний проект не реєструватися – він для фахівців без КПТ освіти. Для учасників проектів КПТ+ та КПТ ми проводимо окремі спеціалізовані семінари по темі роботі в контексті викликів війни.
По завершенню проекту та виконанні усіх його умов учасники отримають електронний сертифікат про успішне завершення програми від Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії.
Умовою одержання сертифікату є повноцінна участь у чотирьох навчальних днях семінару (в режимі увімкненої камери, роботи у групах відпрацювання навичок) та опрацювання обов’язкової літератури.
безкоштовно
даний проект є частиною гуманітарної ініціативи “Вистояти. Перемогти. Відродитися!” Українського інституту КПТ, центру “Коло сім’ї”, Інституту психічного здоров’я УКУ .
Для реєстрації на участь у програмі необхідно заповнити аплікаційну заявку у форматі онлайн-форми. Важливою частину заповнення заявки є подання короткого мотиваційного ессе, а також інформації щодо вашого міста та місця праці та можливості застосовувати знання та навики отримані на даній програмі на допомогу потребуючим того особам у найближчому часі. Ми свідомі, що бажаючих взяти участь у програмі може бути значно більше, ніж місць у навчальних групах, тому відбір робитиметься на основі аналізу заявок, міст, з яких є учасники, та можливості практичного використання навиків здобутих на даній програмі. Просимо вашого розуміння у цьому. Водночас ми сподіваємося на можливості продовження даних семінарів у наступні місяці та навчання більшої кількості осіб.
Після розгляду заявок організатори сконтактують з вами та повідомлять про можливості участі та дати можливих семінарів.
Із запитаннями просимо писати напряму координатору навчальної програми Галині Нетлюх (gnetluh@gmail.com).
Дорогі колеги, на даний момент ми отримали дуже велику кількість заявок і розпланували усі можливі активності, зараз ми маємо 100% завантаження на найближчі місяці , а відтак не плануємо на найближчий час організацію нових навчальних груп у даній навчальній програмі. Водночас ви можете зареєструватися – якщо з’являться можливості у майбутньому, ми повідомимо.