СХЕМА-ТЕРАПІЯ:
БАЗОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЕКТ
Формат: 1 рік навчання, три трьохденні семінари у Львові
Початок наступного проекту (перший семінар): 23-25 січня 2019 року
Прийом аплікаційних заявок: до 30 листопада 2018 року
Про проект: Даний навчальний проект зі схема-терапії є основою здобуття фахової компетентності у даному методі і відповідає вимогам щодо здобуття теоретичних знань та практичних навиків «стандартної» навчальної програми Міжнародної асоціації схема-терапії (ISST) та має відповідну акредитацію ISST.
Про метод схема-терапії: Схема-терапія була розвинена як модифікація стандартної когнітивно-поведінкової терапії для терапії розладів особистості та наслідків комплексної травматизації та занедбання емоційних потреб у дитинстві. Саме тому схема-терапію поряд з рядом інших підходів відносять до так званої «третьої хвилі» у КПТ. У схема-терапії сфокусовано особливу увагу на розвитку терапевтичного стосунку, застосуванні інтегрованого арсеналу технік та підходів, розвитку моделі довготривалої психотерапії, що ставить за мету досягнення змін у особистісній структурі пацієнтів та загальному «стилі» життя. Сучасна схема-терапія є інтегративним підходом, вона базується на моделі когнітивно-поведінкової терапії з інтеграцією у неї елементів психодинамічного підходу, гештальту, емоційно-фокусованої терапії, творчих/експеріентальних терапій та теорії прив’язаності. Схема-терапія застосовується у індивідуальному, подружньому та груповому форматі. Висока ефективність схема терапії щодо терапії особистісних розладів встановлена емпірично у ряді мультицентрових рандомізованих-контрольованих досліджень, зокрема і у порівнянні з іншими поширеними психотерапевтичними підходами.
Викладач: Олег Романчук (Львів), акредитований терапевт, викладач і супервізор методу схема-терапії, член міжнародного товариства схема-терапії. Має освіту і акредитацію також у методах КПТ, EMDR, танцювально-рухової терапії. Спеціалізується у психотравматології, зокрема у роботі з дорослими, що мали травматичне дитинство, а також дітьми з досвідом занедбання та скривдження. Автор ряду книг та документальних фільмів на дану тематику.
Навчальна програма:
Методологія навчання:
Пакет діагностичних інструментів: Кожен учасник отримає також повний пакет перекладених на українську мову опитувальників зі схема-терапії та оволодіє методикою їх використання.
Сертифікація: Учасники даного проекту отримають сертифікат від Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії про проходження навчання зі схема-терапії. Дана програма УІКПТ має міжнародну акредитацію Міжнародного товариства схема-терапії. Завершення даної навчальної програми дає знання та вміння необхідні для початку клінічної практики схема-терапії та можливість при бажанні продовжувати вивчення даного методу (зокрема на стадії супервізованої клінічної практики) та можливості отримання міжнародної акредитації схема-терапевта.
Можливість міжнародної акредитації: Для бажаючих отримати міжнародну акредитацію даний сертифікат є важливою передумовою до можливості акредитації у майбутньому як схема-терапевта (акредитація здійснюється міжнародною асоціацією схема-терапії) за виконання усіх інших акредитаційних вимог, зокрема вимоги додаткової супервізованої клінічної практики та оцінювання компетентностей:
Можливість подальшого навчання та спеціалізації: Випускники даного проекту матимуть також можливість взяти участь у наступних навчальних проектах зі схема-терапії поглибленого рівня, які включатимуть в себе тематику застосування схема-терапії у роботі зі специфічними розладами особистості, подружжями/сім’ями, у груповому форматі, дітьми та підлітками та ін. Навчання на проекті поглибленого уможливлює за умови виконання інших необхідних вимог також у майбутньому отримати акредитацію викладача/супервізора методу схема-терапії. До викладання спеціалізованих семінарих УІКПТ залучає провідних західних фахівців, зокрема Гуідо Сійберса та Ремко ван дер Війнгарта (Нідерланди), Екхарта Родігера та Еву Дресбах (Німеччина), та ін.
Умови участі у даному проекті: До участі у даному проекті допускаються особи, що відповідають наступним вимогам:
Відбір учасників на основі поданої заявки та (при потребі додатково) співбесіди. Кількість місць у навчальній групі є обмеженою згідно вимог ISST – 20 осіб.
Вартість навчання: Вартість участі у даній навчальній програмі становить 15 тис грн, оплата здійснюється двоетапно: перша частина як передоплата при підтвердженні можливості участі, друга – при реєстрації на перший семінар.
Процедура зарахування на програму: Для зарахування на дану програму необхідно заповнити аплікаційну форму і надіслати її на електронну адресу УІКПТ. Після закриття прийому заявок на основі розгляду заявок приймається рішення про прийом на програму. Учасникам, що не є студентами чи випускниками навчальних програм УІКПТ, може бути додатково призначена ознайомча співбесіда. За наявності конкурсу перевага надається учасникам/випускникам навчальних програм УІКПТ, учасникам з завершеною базовою психотерапевтичною освітою та більшим психотерапевтичним досвідом, а за умовної рівності факторів – за датою подання заявки.
Український інститут
когнітивно-поведінкової терапії
м. Львів, 79011, вул. Свєнціцького 17,
УКУ, офіс №044
тел. (+38)-096-38-26-330
(Олег Романчук, директор УІКПТ)
e-mail: i.cbt.org.ua@gmail.com
Підпишіться на розсилку новин УІКПТ, щоб бути вчасно проінформованими про останні новини, анонси та активності Інституту.