Український інститут когнітивно-поведінкової терапії

«Європейські стандарти освіти КПТ в Україні!»
illness

Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) є одним з провідних, сучасних, науковообгрунтованих методів психотерапії. Вона базується на усвідомленні того, що при багатьох психіатричних розладах та психологічних проблемах спотворене сприйняття реальності (себе, інших людей, майбутнього і т.п.), а також неадекватні дії у відповідь на існуючі проблеми є основними факторами, що підтримують розвиток, утримання існуючих проблем та розладів. Відповідно критично переосмислюючи своє сприйняття дійсності та свою поведінку, з допомогою психотерапевта клієнт намагається змінити дисфункційні, негативні взірці та цикли мислення та поведінки на більш реалістичні та такі, що сприятимуть покращенню емоційного стану, вирішенню міжособистісних та інших проблем, зміні життєвої ситуації на краще.

relation

Когнітивно-поведінкова терапія базується на стосунку партнерської співпраці між клієнтом та терапевтом. У процесі спільного дослідження існуючих проблем терапевт та клієнт вибудовують спільне розуміння проблеми/розладу, формулюють цілі та тоді співпрацюють над їх досягненням. Це передбачає активну участь клієнта у процесі терапії, виконання ним домашніх завдань, орієнтацію на те, щоб зрештою змогти бути собі самому “психотерапевтом”.

teamwork(2)

Когнітивно-поведінкова терапія є інтегративним підходом і використовує широкий, арсенал технік та втручань(у тому числі з інших методів психотерапії), використовуючи їх у індивідуальному випадку кожного клієнта на досягнення терапевтичних цілей, базуючись на наукових моделях розуміння психічних розладів та шляхів зцілення.

research

Ефективність когнітивно-поведінкової терапії при багатьох психіатричних розладах встановлена ґрунтовними науковими дослідженнями. У сучасну еру доказової медицини КТП має наукові докази ефективності щодо ряду найбільш поширених психіатричних розладів. Відповідно сучасними протоколами професійних асоціацій психіатрів та психотерапевтів, рекомендаціями міністерств охорони здоров’я та ВООЗ вона є включена як одне з “втручань першого вибору” при депресії, обсесивно-компульсивному розладі, панічному розладі з агорафобією, генералізованому тривожному розладі, соціальній та інших фобіях, посттравматичному стресовому розладі, розладах харчової поведінки та ін.

married-couple-grandparents-and-child

Сучасна КПТ має широку сферу застосування: у роботі з дітьми, підлітками, дорослими, подружніми парами, людьми похилого віку. Вона розвивається на даний момент у напрямках допомоги людям з розладами особистості, психотичними порушеннями, міжособистісними проблемами (як от подружні конфлікти), зловживанням/залежністю од алкоголю/наркотиків та ін. КПТ застосовується у форматі індивідуальної, сімейної та групової роботи. На основі КПТ розроблені також чисельні програми самодопомоги у формі книг, відео та он-лайн програм.

idea(2)

КПТ застосовується не лише у допомозі людям з розладами у сфері психічного здоров’я, а загалом у форматі “КПТ+” як превентивний та орієнтований на особистісний зріст та якість життя підхід. У даному форматі КПТ застосовується індивідуально, у групах, з подружніми парами як орієнтований на зміцнення стресостійкості, плекання психічного благополуччя, щастя, особистісного розвитку підхід.

support

КПТ є методом, що у розвинених західних країнах входить в обов’язкову освіту фахівців сфери охорони психічного здоров’я – психіатрів, клінічних психологів та ін. Освіта у КПТ регулюється міжнародними стандартами, що сформовані провідними фаховими спільнотами з КПТ, та процедурами акредитації.

ДЛЯ ДЕТАЛЬНІШОЇ ІНФОРМАЦІЇ ПРО КПТ РЕКОМЕНДУЄМО ПРОЧИТАТИ:

Дейвід Вестбрук “Основи теорії, історія та сучасний стан розвитку КПТ” та “Ключові характеристики КПТ” (1-2 розділи книжки “Вступ у КПТ”)

Westbrook cover 1

КОНТАКТИ:

Український інститут
когнітивно-поведінкової терапії
 м. Львів, 79011, вул. Свєнціцького 17,
УКУ, офіс №044
тел. (+38)-096-38-26-330
(Олег Романчук, директор УІКПТ)
e-mail: i.cbt.org.ua@gmail.com

Підпишіться на розсилку новин УІКПТ, щоб бути вчасно проінформованими про останні новини, анонси та активності Інституту.

Новини, світлини, анонси подій, аудіо та відеозаписи лекцій, інтерв’ю – слідкуйте за нами у соціальних мережах:

© Український інститут когнітивно-поведінкової терапії