КПТ-модель консультування для коупінгу з викликами війни

(гуманітарний онлайн-проект)

03

Формат проекту

Два дводенних семінари у онлайн форматі

Розклад: 9:30-15:30 (обідня перерва 13:00-14:00)

Навчальна група до 30 осіб

Дати занять і склад груп узгоджується по мірі розгляду заявок і комплектації груп

Участь у проекті безкоштовна

42

Чому даний проект?

Війна є великим стресом і випробуванням – ми потребуємо і на індивідуальному, і на національному рівні зміцнити нашу резилієнтність, щоби могти вистояти, перемогти й відродитися. Саме тому в умовах війни важливою є мобілізація фахівців сфери охорони психічного здоров’я до лав Воїнів Світла – фронт психологічної підтримки є дуже важливий! Ми свідомі, що для окремих осіб виклики можуть бути особливо великими – пережиття психотравмуючих подій, болісних втрат, вимушене переселення, поранення та інші випробування можуть бути чималим викликом, у зіткненні з яким людина не має бути наодинці, у таких ситуаціях є дуже важлива чутлива та грамотна психологічна допомога, яка базується на сучасних доказових підходах. КПТ має ефективну модель коротко-термінового консультування, яка може ефективно бути застосованою у даному контексті. І нашою ціллю є передати у короткі терміни великій кількості фахівців ці дієві техніки КПТ та модель їхнього безпечного й ефективного застосування.

14

Навчальні цілі

Ми плануємо навчити фахівців базового підходу короткотермінового консультування у КПТ-моделі орієнтованого на роботу з основними викликами війни. Парадигмою є модель резилієнтності, а ціллю є дати практичні КПТ-знаряддя її зміцнення в умовах війни. Буде розглянута базова теорія і основний акцент буде зроблено на розвитку навиків у застосуванні технік КПТ. Практичність, простота і мінімалізм – війна не час для довгих роздумів. Дана модель включатиме в себе основи травмо-фокусованої КПТ на рівні втручань “низької інтенсивності” – і те, як надавати психологічну допомогу особам, що пережили психотравмуючі події на війні у такий спосіб, щоби сприяти запуску процесів інтеграції травматичної пам’яті та попередження розвитку ПТСР. Буде розглянуто теж супровід при пережитті втрати близької особи, адаптації до змін у житті з огляду на втрату майна, дому, роботи, фінансових ресурсів, вимушений переїзд, поранення та ін. Окрему увагу буде приділено теж питанням консультування батьків щодо основних викликів батьківства та підтримки дітей у контексті війни. Водночас великий акцент буде зроблено на умінні провести психоедукацію, надати матеріали самодопомоги, моніторити та проводити оцінку, коли необхідно звернення за більш спеціалізованою психотерапевтичною чи психіатричною допомогою.

14

Про модель програми

Викладання є компетентностно-орієнтоване з великим наголосом на відпрацюванні практичних навичок та розвитку відповідних вмінь необхідних для якісного та безпечного застосування даного підходу. Саме тому навчання відбувається у групі з обмеженою кількістю учасників (до 30 осіб) і кожну навчальну групу ведуть два тренери для забезпечення належного супроводу учасників в часі відпрацювання технік.

29

Вивчення теорії

В ході навчання буде висвітлено основні теоретичні знання, які дозволять грамотно і безпечно застосовувати КПТ-модель консультування

22

Відпрацювання навиків

В часі занять велику увагу буде приділятися відпрацюванню технік та розвитку практичної майстерності у ефективному й безпечному застосуванні технік КПТ

12

Опрацювання літератури

Навчання передбачає поглиблену самостійну роботу та опрацювання обов'язкових навчально-методичних матеріалів.

05

Тематика програми

  • Основні теоретичні засади КПТ та модель консультування
  • КПТ-модель резилієнтності: теоретичне розуміння та практичні техніки її плекання
  • Когнітивні та поведінкові техніки для адаптації до змін у житті в контексті війни
  • Менеджмент труднощів регуляції тривоги, злості та ін.
  • Основи психотравматології. Базові техніки стабілізації та самодопомоги.
  • Техніки для опрацювання травматичної пам’яті, принципи їх безпечного застосування у моделі втручань “низької інтенсивності”
  • Психологічна підтримка та супровід при пережитті втрати в контексті війни
  • Консультування батьків з приводу поширених викликів батьківства у контексті війни
  • Принципи базового менеджменту в умовах консультування поширених психічних розладів (депресія, тривожні, ПТСР): оцінка, моніторинг, психоедукація, методи самодопомоги, скерування за спеціалізованою допомогою
  • Принципи турботи про себе та захисту від вигорання
01

Ведучі програми

викладачі та супервізори Українського інституту КПТ

 

координатор навчальної програми: Галина Нетлюх, психолог, акредитований терапевт, супервізор та викладач методу КПТ

04

Для кого?

Для широкого кола фахівців сфери охорони психічного здоров’я дотичних до надання психологічної підтримки населенню – психологів, психіатрів, сімейних лікарів, медичних сестер, соціальних працівників, педагогів, священників та ін.

Фахівців, які уже мають чи здобу освіту у КПТ у наших проектах (КПТ+, 4-річна базова програма), просимо на даний проект не реєструватися – він для фахівців без КПТ освіти. Для учасників проектів КПТ+ та КПТ ми проводимо окремі спеціалізовані семінари по темі роботі в контексті викликів війни.

Ми віримо у резилієнтність нашого народу. Ми переконані, що підтримуючи один одного, ми зможемо пройти через цей час важких випробувань війни, вистояти, перемогти – щоби врешті могти не просто відбудувати країну – але розквітнути новим життям, відродитися… Ми свідомі, що важливою частиною цього процесу буде теж загоїти усі оті невидимі рани, що залишить війна у наших душах. І ми знаємо, що ми зцілимо їх. І будемо свідками посттравматичного зростання – ми станемо, і уже стаємо іншими – більш вільними, мужніми, вкоріненими у Правду, сповненими Любові і Світла, об’єднаними…
25

Сертифікація

По завершенню проекту та виконанні усіх його умов учасники отримають електронний сертифікат про успішне завершення програми від Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії.

Умовою одержання сертифікату є повноцінна участь у чотирьох навчальних днях семінару (в режимі увімкненої камери, роботи у групах відпрацювання навичок) та опрацювання обов’язкової літератури.

20

Вартість участі

безкоштовно

даний проект є частиною гуманітарної ініціативи “Вистояти. Перемогти. Відродитися!” Українського інституту КПТ, центру “Коло сім’ї”, Інституту психічного здоров’я УКУ .

11

Реєстрація на участь у програмі та подальші кроки

Для реєстрації на участь у програмі необхідно заповнити аплікаційну заявку у форматі онлайн-форми. Важливою частину заповнення заявки є подання короткого мотиваційного ессе, а також інформації щодо вашого міста та місця праці та можливості застосовувати знання та навики отримані на даній програмі на допомогу потребуючим того особам у найближчому часі. Ми свідомі, що бажаючих взяти участь у програмі може бути значно більше, ніж місць у навчальних групах, тому відбір робитиметься на основі аналізу заявок, міст, з яких є учасники, та можливості практичного використання навиків здобутих на даній програмі. Просимо вашого розуміння у цьому. Водночас ми сподіваємося на можливості продовження даних семінарів у наступні місяці та навчання більшої кількості осіб.

Після розгляду заявок організатори сконтактують з вами та повідомлять про можливості участі та дати можливих семінарів.

Із запитаннями просимо писати напряму координатору навчальної програми Галині Нетлюх (gnetluh@gmail.com).

Дорогі колеги, на даний момент ми отримали дуже велику кількість заявок і розпланували усі можливі активності, зараз ми маємо 100% завантаження на найближчі місяці , а відтак не плануємо на найближчий час організацію нових навчальних груп у даній навчальній програмі. Водночас ви можете зареєструватися – якщо з’являться можливості у майбутньому, ми повідомимо.

Замовити дзвінок

або

Поставити запитання