Півтора роки навчання, шість трьохденних семінарів у Львові
Початок проекту: листопад 2021 року (перший семінар – 10-12/11/2021)
Прийом заявок: до 20 серпня 2021 року
Ця програма є дуже особливою до нас, адже вона стосується турботи про психічне здоров’я дітей і молоді. Ми хочемо, щоби ця програма готувала фахівців, які зможуть справді з делікатністю і чутливістю входити у світ душі дитини, молодої особи, розуміти та відчувати її… Бути підтримкою для батьків… І водночас діяти фахово, професійно, надаючи ефективну КПТ, без якої немислима сучасна сфера охорони психічного здоров’я дітей та молоді…
Даний навчальний проект є спеціалізованою навчальною програмою підготовки фахівців з когнітивно-поведінкової терапії дітей, підлітків та їх рідних. Участь у ній є відкрита для осіб, які уже завершили чи паралельно навчаються на базовому навчальному проекті з КПТ. Дана програма є акредитованою за стандартами Української асоціації КПТ (УАКПТ) і за умови виконання учасником усіх вимог даної програми та додаткових вимог щодо клінічної практики та супервізій згідно стандартів УАКПТ веде до акредитації як когнітивно-поведінкового терапевта з дітьми та підлітками.
Програма розроблена на прикладі сучасних міжнародних програм та вимог щодо компетентностей фахівців у КПТ з дітьми, підлітками та їх рідними. Програма цілісно охоплює усі сфери турботи про психічне здоров’я дітей та молоді та спектр застосування КПТ у превенції та терапії психічних розладів та загалом промоції психічного здоров’я та благополуччя. Окрім КПТ охоплено теми пов’язані з розумінням вікового розвитку дитини, психології сім’ї, виховання, стосунків, а також сучасне наукове розуміння психічного здоров’я – як його розладів, так і механізмів резилієнтності. Поруч з КПТ-техніками буде представлено також інші цінні, доказові втручання та техніки інших підходів у сфері роботи з дітьми та молоддю та можливості їх інтеграції у КПТ.
три семестри; 6 трьохденних семінарів-модулів – 120 годин очного навчання, 240 годин міжмодульного навчання.
Програма створена згідно сучасних підходів до клінічної освіти і використовує інноваційні підходи експеріентального навчання орієнтованого на розвиток уміння цілісно розуміти кожного пацієнта в контексті його родини; формування клінічного мислення та практичної майстерності у застосуванні технік КПТ. Саме тому усе навчання є компетентностно орієнтованим – і ключовою метою є власне розвиток базових клінічних компетентностей необхідних для роботи з дітьми, молоддю та їх рідними та застосування когнітивно-поведінкових втручань у науково-обгрунтований і водночас індивідуальний, гнучкий спосіб.
Водночас робота з дітьми та молоддю вимагає певних особистісних якостей, спонтанності та творчості, уміння бавитися, спілкуватися історіями та образами, розуміти мову дитини, її світ. Тож велику увагу у проекті приділяється розвитку цих вмінь, підтримці особистісного розвитку учасників, розкритті ними своєї “внутрішньої дитини”. Саме тому техніки КПТ у проекті підсилені спектром творчих втручань, методами казкотерапії, ігрової терапії, творчих методів. Усі ці підходи учасники зможуть безпосередньо застосувати на собі. Велику увагу ми приділяємо створенню безпечної атмосфери у групі, стосунків взаємопідтримки, розвитку фахової спільноти.
Ми забезпечуємо учасників проекту якісними навчально-методичними матеріалами, спеціально розробленими нами чи перекладеними до даного проекту, а також внутрішніми протоколами надання допомоги, розробленими в центрі “Коло сім’ї” на основі сучасних міжнародних протоколів. Впродовж проекту учасники опрацюють теж ряд якісних сучасних підручників та тематичних посібників. Для перевірки знань кожна тема супроводжуватиметься модульним тестуванням.
Учасники даного проекту, що успішно виконали усі його вимоги одержують сертифікат про завершення даної програми, який є також сертифікатом допуску до клінічної практики КПТ з дітьми та підлітками під супервізією і можливість відповідного супервізійного супроводу акредитованими супервізорами УІКПТ, та за умови виконання додаткових вимого щодо клінічної практики та супервізій (наступний етап після завершення даного проекту), учасники одержують кваліфікацію когнітивно-поведінкового терапевта з дітьми та підлітками, підтверджену відповідним акредитаційним сертифікатом УІКПТ/УАКПТ.
Для фахівців, що не навчаються на базовій програмі з КПТ, але працюють з дітьми та молоддю (педагоги, психологи, лікарі, соціальні працівники, духовенство та ін.), УІКПТ пропонує спеціальний річний проект “Турбота про психічне здоров’я дітей, молоді та їх рідних з основами КПТ“.
Вартість участі у даній навчальній програмі становить 10 тис. грн за семестр (оплата по-семестрово, загалом три семестри по півроку, сумарно 30 тис. грн). Дана вартість покриває усі навчальні активності (семінари, міжмодульне навчання, навчально-методичні матеріали та ін.).
Для зарахування на дану програму необхідно заповнити аплікаційну форму і надіслати її на електронну адресу УІКПТ. Зарахування відбувається на основі розгляду аплікаційної заявки. Кількість учасників в групі обмежено. Зарахування на основі послідовності подання заявки.
Прийом заявок: до 20 червня 2021 року
Український
інститут
когнітивно-
поведінкової
терапії