(спеціалізований проект)
Півтора роки навчання, шість трьохденних семінарів у Львові
(з можливістю переходу у онлайн/гібридний формат за наявності безпекових викликів)
Початок наступного проекту: жовтень 2025 року
Розклад семінарів: 29-31/10, 15-17/12 2025 року, 28-30/01, 13-15/05, 23-25/09, 4-6/11 2026 року (розклад попередній, можливі зміни). З огляду на можливу участь в програмі студентів діючих проектів 4-річної програми з КПТ – розклад семінарів побудовано з врахуванням необхідності уникнення часових збігів, щоби була можливість участі.
Прийом заявок на проект 2025-2026 року відкрито!
Дедлайн подання заявок: 30 червня 2025 року
Ця програма є дуже особливою до нас, адже вона стосується турботи про психічне здоров’я дітей і молоді. Ми хочемо, щоби ця програма готувала фахівців, які зможуть справді з делікатністю і чутливістю входити у світ душі дитини, молодої особи, розуміти та відчувати її… Бути підтримкою для батьків… І водночас діяти фахово, професійно, надаючи ефективну КПТ, без якої немислима сучасна сфера охорони психічного здоров’я дітей та молоді…
Даний навчальний проект є спеціалізованою навчальною програмою підготовки фахівців з когнітивно-поведінкової терапії дітей, підлітків та їх рідних. Участь у ній є відкрита для осіб, які уже завершили чи паралельно навчаються на базовому навчальному проекті з КПТ. Дана програма є акредитованою за стандартами Української асоціації КПТ (УАКПТ) і за умови виконання учасником усіх вимог даної програми та додаткових вимог щодо клінічної практики та супервізій згідно стандартів УАКПТ веде до акредитації як когнітивно-поведінкового терапевта з дітьми та підлітками.
Програма розроблена на прикладі сучасних міжнародних програм та вимог щодо компетентностей фахівців у КПТ з дітьми, підлітками та їх рідними. Програма цілісно охоплює усі сфери турботи про психічне здоров’я дітей та молоді та спектр застосування КПТ у превенції та терапії психічних розладів та загалом промоції психічного здоров’я та благополуччя. Окрім КПТ охоплено теми пов’язані з розумінням вікового розвитку дитини, психології сім’ї, виховання, стосунків, а також сучасне наукове розуміння психічного здоров’я – як його розладів, так і механізмів резилієнтності. Поруч з КПТ-техніками буде представлено також інші цінні, доказові втручання та техніки інших підходів у сфері роботи з дітьми та молоддю та можливості їх інтеграції у КПТ.
три семестри; 6 трьохденних семінарів-модулів – 120 годин очного навчання, 240 годин міжмодульного навчання.
Команда УІКПТ та центру “Коло сім’ї” – викладачі, супервізори та терапевти методу КПТ зі спеціалізацією та акредитацією у КПТ з дітьми та підлітками. Основні викладачі: Олег Романчук, Катерина Явна-Розенталь, Ліда Романчук, Оля Іваненко, Мар’яна Єсип.
Усі викладачі програми є насамперед клініцистами, які проводять більшу частину свого робочого часу у безпосередній праці з дітьми та їх родинами. Саме завдяки багатому клінічному досвіду викладачів, навчання відбувається через розбір конкретних випадків та прикладів застосування КПТ у власному досвіді праці.
Залучення фахівців центру “Коло сім’ї” дає можливість поділитися інноваційним досвідом центру щодо втілення в Україні сучасних міжнародних протоколів допомоги, роботи в мультидисциплінарній команді, втіленні мережевого підходу партнерської взаємодії. Учасники програми матимуть можливість детально познайомитися з внутрішніми протоколами роботи центру, здобудуть супутні до КПТ навики необхідні для роботи у даній сфері – кейс-менеджменту, роботи в команді, створення клінічних програм, просвітництва, запобігання професійному вигоранню та ін.
Програма створена згідно сучасних підходів до клінічної освіти і використовує інноваційні підходи експеріентального навчання орієнтованого на розвиток уміння цілісно розуміти кожного пацієнта в контексті його родини; формування клінічного мислення та практичної майстерності у застосуванні технік КПТ з чутливістю до вікових особливостей дітей/молоді. Саме тому усе навчання є компетентнісно орієнтованим – і ключовою метою є власне розвиток базових клінічних компетентностей необхідних для роботи з дітьми, молоддю та їх рідними та застосування когнітивно-поведінкових втручань у науково-обґрунтований і водночас індивідуальний, гнучкий спосіб.
Водночас робота з дітьми та молоддю вимагає певних особистісних якостей, спонтанності та творчості, уміння бавитися, спілкуватися історіями та образами, розуміти мову дитини, її світ. Тож велику увагу у проекті приділяється розвитку цих вмінь, підтримці особистісного розвитку учасників, розкритті ними своєї “внутрішньої дитини”. Саме тому техніки КПТ у проекті підсилені спектром творчих втручань, методами казкотерапії, ігрової терапії, творчих методів. Усі ці підходи учасники зможуть безпосередньо застосувати на собі. Велику увагу ми приділяємо створенню безпечної атмосфери у групі, стосунків взаємопідтримки, розвитку фахової спільноти.
Ми забезпечуємо учасників проекту навчально-методичними матеріалами, спеціально розробленими нами чи перекладеними до даного проекту, а також внутрішніми протоколами надання допомоги, розробленими в центрі “Коло сім’ї” на основі сучасних міжнародних протоколів. Впродовж проекту учасники опрацюють теж ряд сучасних підручників та тематичних посібників.
Учасники даного проекту, що успішно виконали усі його вимоги та отримали позитивний результат оцінювання здобутих знань, одержують сертифікат про успішне завершення даної програми та сертифікат допуску до клінічної практики КПТ з дітьми та підлітками під супервізією і можливість відповідного супервізійного супроводу акредитованими супервізорами УІКПТ, та за умови виконання додаткових вимого щодо клінічної практики та супервізій (наступний етап після завершення даного проекту), учасники одержують кваліфікацію когнітивно-поведінкового психотерапевта з дітьми та підлітками, підтверджену відповідним акредитаційним сертифікатом УІКПТ/УАКПТ.
Можливість подальшого супервізійного супроводу та акредитації
По завершенню даного проекту учасникам буде запропоновано наступний проект супервізійного практикуму по дитячій/підлітковій КПТ, який у форматі малих груп забезпечить супервізійний супровід клінічної практики, а також додаткове відпрацювання практичних навичок – і повне виконання умов для акредитації як дитячого/підліткового КПТ терапевта.
Для фахівців, що не навчаються на базовій програмі з КПТ, але працюють з дітьми та молоддю (педагоги, психологи, лікарі, соціальні працівники, духовенство та ін.), УІКПТ пропонує спеціальний річний проект “Турбота про психічне здоров’я дітей, молоді та їх рідних з основами КПТ“.
Вартість буде уточнена після анонсу наступного набору.
Вартість участі у даній навчальній програмі становить 25 тис. грн за семестр (оплата по-семестрово, загалом три семестри по півроку, сумарно 75 тис. грн). Дана вартість покриває усі навчальні активності і жодних обов’язкових додаткових витрат не передбачено.
Прийом заявок на проект 2025-2026 року відкрито.
Реєстрація на проект складається з двох кроків:
Перший крок: необхідно заповнити коротку онлайн-форму
Другий крок: необхідно завантажити форму розгорнутої аплікаційної заявки, заповнити її і надіслати на адресу секретаріату УІКПТ: secretariat.uicbt@gmail.com. Просимо звернути увагу – форма має бути заповнена у електронному вигляді і надіслана у форматі документу Microsoft Word. Звірте наявність вставленої фотографії та мотиваційного ессе вказаного об’єму.
На основі розгляду заявок приймається рішення про зарахування на програму. За наявності більшої кількості заявок, аніж місць у програмі, ми враховуємо поступовість подання заявок.
По мірі аналізу заявок ми комплектуватимемо групу та інформуватимемо учасників про можливість участі в проекті – після цього необхідно буде зробити оплату для остаточного зарахування на проект.
Прийом заявок на проект триватиме до 30 червня 2025 року – втім, у випадку комплектації групи може бути закритий раніше – тому радимо не зволікати з поданням заявки.
За наявності запитань – просимо писати на адресу секретаріату УІКПТ: secretariat.uicbt@gmail.com