(спеціалізований проект)
Дана програма є для нас особливою – адже вона готує покоління супервізорів та викладачів КПТ, які будуть активними творцями розвитку КПТ в Україні, лідерами змін – людей, від яких великою мірою залежатиме поширення і розвиток методу КПТ у нашій країні. Ця програма справді про наше майбутнє – вона про передачу знань від покоління до покоління, про те, що відображає в суті своїй наш логотип – бо совеня врешті має вирости, зміцніти і летіти далі… Це зрештою наша мрія, як викладачів і супервізорів, щоби врешті наші учні могли продовжити розпочату нами подорож і піти далі… Ця програма створена з любов’ю до нашої країни – адже ми свідомі, що саме в руках супервізорів плекання наступних поколінь фахівців КПТ в Україні, а відтак турбота про психічне здоров’я майбутніх поколінь…
Тож ми підготували дану програму з особливою ретельністю, інтегрувавши усі найкращі сучасні практики підготовки супервізорів та викладачів КПТ, базуючи її на міжнародних стандартах та втілюючи в кращих традиціях нашої національної школи КПТ – тож сердечно запрошуємо!
Програма акредитована УАКПТ за стандартом підготовки викладачів/супервізорів Європейської асоціації КПТ (EABCT)
Програма є досвідом спільної подорожі, вона плекає творців та лідерів національної спільноти КПТ, розвиває стосункову майстерність...
Ця подорож - про зріст - особистісний, професійний. Вона розвиває уміння плекати зростання і є свого роду курсом "садівництва"...
Дорога становлення викладачем/супервізором методу КПТ є довгою та вимогливою – водночас цікавою, натхненною, творчою. Суть не в здобутті статусу, а в розвитку необхідних компетентностей, особистісних якостей, що створюють необхідні передумови для плідної праці у цій важливій ролі. Саме тому у даній програмі ми не маємо чітко окреслених дедлайнів та термінів – вона радше створює необхідні умови для зросту та “дозрівання”, аніж просто забезпечує формальні вимоги для акредитації. Спробуємо окреслити етапи цієї дороги, які схоже до поверхів будівлі надбудовуються один над одним, творячи необхідну, цілісну загальну конструкцію:
Це основа. Фундамент. Саме на нього ляже уся подальша “конструкція” знань та навиків. Ми вболіваємо за різноманіття різних підходів і шкіл КПТ, але водночас дану програму будуємо як надбудову до попередньої освіти у нашій програмі та моделі – тому участь у даній програмі відкрита виключно для випускників УІКПТ, вона є частиною творення нашої традиції, нашої школи…
Щоб стати добрим супервізором та викладачем, необхідно насамперед бути досвідченим фахівцем у методі КПТ, мати широкий і різноманітний досвід практики КПТ з різного роду клієнтами, зокрема і комплексними, складними випадками (згідно вимог до акредитації – щонайменше 5 років клінічного досвіду та щонайменше 50 пацієнтів, з яких щонайменше 10 – складні випадки). Саме досвід є головною нашою опорою у практиці викладання та супервізування – тому він є основою усього. Ця подальша практика має бути звісно за підтримки супервізорів. І власне рекомендація двох супервізорів УІКПТ, які регулярно супроводжували вас в цьому досвіді, є основою до зарахування на навчальну програму. Ця практика звісно має бути в контексті продовження професійного розвитку та активного життя у фаховій спільноті – тож ми очікуємо, що учасники програми є активними членами Української асоціації КПТ, мають бездоганну етичну репутацію та залучені у різні просвітницькі, наукові, соціальні проекти асоціації.
Це вже надбудова. Саме за допомогою семінарів даної програми ми допомагаємо учасникам здобути належні теоретичні знання та розвинути практичні навички у даній сфері. Бути добрим фахівцем у КПТ – важлива передумова, але для викладання та супервізування необхідно розвинути і здобути цілий ряд додаткових компетентностей – саме їх дає дана програма. І ми підготували цілісну, багатокомпонентну навчальну програму, що вводить фахівця у науку і мистецтво навчання та супервізування…
Наступним етапом є проміжна акредитація супервізора/викладача-аспіранта. Вона є формою допуску до практики супервізії та викладання. Ми організовуємо цей етап як свого роду інтернатуру, де аспірант працює поруч з досвідченими викладачами та супервізорами, поступово від спостереження і асистування переходячи до усе більшої самостійної праці з належною супервізійною підтримкою. Ми даємо можливість реалізувати цей етап, працюючи у навчальних проектах нашого Інституту поруч з акредитованими викладачами/супервізорами. Цей етап завершується здобуттям належних компетентностей та акредитацією. Це велике свято для нас, це фініш довгої дороги, але по суті це теж і старт – тому що далі постійна дорога розвитку…
Усіх випускників даної програми, що завершили успішно навчання і здобули акредитацію викладача та супервізора, ми запрошуємо працювати в УІКПТ. Ми впевнені, що нас чекає усіх разом захоплююча подорож розвитку КПТ в Україні, творення просвітницьких, наукових, клінічних, соціальних проектів… Подорож у професійній спільноті… Подорож особистого зросту, творчої самореалізації… Ми переконані, що найбільш захопливі і цінні подорожі – це ті, які ми робимо разом – не даремно ж каже африканське народне прислів’я: “Хочеш іти швидко – іди сам, хочеш іти далеко – іди разом з іншими…” Тож запрошуємо!
очне навчання (частина компонентів може бути у онлайн-форматі)
шість трьохденних семінарів впродовж 1.5 років навчання у форматі малої навчальної групи
Керівник та основний ведучий програми: Олег Романчук
акредитований КПТ-терапевт, супервізор, викладач, директор УІКПТ та Інституту психічного здоров’я УКУ, лікар-психотерапевт, дитячий та підлітковий психіатр центру “Коло сім’ї”
До викладання та супервізій будуть також долучені усі члени команди супервізорів/викладачів УІКПТ
Ми вибудували багатокомпонентну програму, яка веде до цілісного розвитку належних компетентностей супервізора та викладача методу КПТ. Ми базували цю програму на сучасних емпіричних рекомендаціях та визнаних міжнародних моделях підготовки супервізорів та викладачів методу. Ми реалізували уже цю програму вперше у 2014 році та інтегрували наш попередній досвід у оновлену модель.
Вивчення емпіричних засад і моделей професійного розвитку у КПТ. Відпрацювання навичок супервізування і викладання
Практика роботи супервізором та викладачем-аспірантом у проектах УІКПТ. Супервізії супервізій та викладання.
Розвиток навичок просвітництва, реалізації проектів, плекання спільноти і т.д. у формі творчих завдань.
Програма підтримує подальший фаховий розвиток у практиці КПТ. Вона теж вчить розвивати КПТ через наукові дослідження та практичні, творчі інновації.
Самостійна робота з літературою, що стосується поглиблених сфер застосування КПТ, а також теорією та практикою супервізування у КПТ.
Регулярний зворотній зв’язок на основі практики супервізії та викладання. Оцінка за допомогою шкали оцінювання компетентностей супервізора.
Вивчення ключових шкал оцінки компетентностей у КПТ. Практика групового оцінювання з відповідним калібруванням оцінок.
Праця над поглибленим розвитком етичної чутливості щодо різних вимірів практики КПТ, супервізування та викладання.
Поглиблення навичок турботи про себе, плекання особистісного та професійного зросту, зміцнення резилієнтності.
Ми організовуємо навчальну програму і доповнюємо її усіма необхідними компонентами для індивідуальних учасників, щоби врешті вони змогли здобути усі необхідні компетентності та відповідно успішно пройти акредитацію на супервізора/викладача згідно стандартів ЕАВСТ та УАКПТ. Втім тривалість цієї дороги для різних учасників може бути різною і, звісно, ми не можемо гарантувати успішного проходження – бо це уже залежить від самого учасника програми – ми ж можемо лише гарантувати надати усю необхідну з нашої сторони підтримку.
У випадку, якщо ви випускник УІКПТ і вас цікавить у майбутньому навчання на програмі підготовки супервізорів та викладачів – ми будемо раді підтримати вас на цій дорозі і допомогти запланувати і організувати її належні етапи – тож напишіть нам чи розкажіть усно при нагоді і ми радо обговоримо, на якому етапі вашого професійного розвитку ви є зараз і як прокласти подальшу дорогу. Якщо ж супервізори УІКПТ, з якими ви регулярно працюєте, дають вам рекомендацію до навчання на супервізора – просимо нас повідомити про це – ми плануємо відкриття навчального проекту по мірі комплектації групи щонайменше з 8-10 осіб і сподіваємося це робити що два роки.
Ми попередньо плануємо розпочати наступний проект у 2024 році.
Зверніть увагу, що можливість навчатися на проекті вимагає регулярного досвіду супервізій у супервізорів УІКПТ по завершенню базової програми і рекомендації до такого навчання супервізорами Інституту, які супервізують вас протягом тривалого часу і підтримують на дорозі професійного розвитку. Це свого роду “підготовчі курси” до навчання на програмі – і це обов’язкова складова. Тож якщо вас цікавить можливість участі у майбутньому на даній програмі – дайте нам знати і ми радо допоможемо вам організувати необхідні умови для проходження необхідних етапів професійного розвитку та належної супервізійної підтримки для готовності до участі у цьому проекті.
Встановлюється для конкретного проекту в залежності від кількості учасників, включеного об’єму супервізованої практики, індивідуалізованих до потреб окремих учасників компонентів навчальної програми та ін.