КПТ-модель менеджменту суїцидальності

(онлайн програма)

03

Формат проекту

Формат програми: чотири трьохгодинні вебінари, міжмодульна самостійна робота учасників

У випадку проблем з електрикою/зв’язком – буде доступний запис вебінару

Розклад занять у наступному проекті:  25.01, 01.02, 08.02, 15.02 2024 року; час занять: 16:00-19:00

Прийом заявок на проект, що розпочнеться у січні 2024 року відкрито!

Дедлайн ранньої реєстрації – 5 січня 2024 року. Кількість учасників у навчальній групі обмежена, зарахування на основі послідовності реєстрації.

Формат програми: чотири трьохгодинні вебінари, у вечірній час (16:00-19:00), міжмодульна самостійна робота учасників.

Наступний проект заплановано орієнтовно на вересень 2024 року. Слідкуйте за анонсами на сайті. Реєстрація буде відкрита після анонсу.


37

Про проблему суїциду

Проблема суїциду є вкрай важливою проблемою сфери охорони психічного здоров’я. Смерть від суїциду є в трійці головних причин смерті молодих людей на земній кулі, у десятці причин смерті дорослих. Щорічно 800 тис. людей на землі вмирає від суїциду – це одна смерть що сорок секунд… І щорічно стільки людей стикаються з болем від втрати близької особи, що померла від суїциду… Суїцид у багатьох середовищах є табуйованою темою, її часто уникають, приховують – відтак недивно, що довкола цієї стільки міфів і стигми… Водночас існують важливі наукові дослідження, які дозволяють нам не просто будувати гіпотези, а справді мати розуміння проблеми суїцидальності, її причин, механізмів розвитку – а головне ефективних шляхів протидії та попередження! КПТ-модель менеджменту суїцидальності базується на цих емпіричних напрацюваннях, її практична складова має вагомі наукові докази ефективності – відтак для розвитку ефективних підходів превенції суїцидів є таким важливими інтегрувати принципи цієї моделі у мережеву, багаторівневу систему охорони психічного здоров’я в Україні.

42

Про проект

Даний проект адресований широкому колу фахівців, що працюють у сфері охорони психічного здоров’я. Його метою є дати сучасне науково-базоване розуміння проблеми суїцидальності (насамперед у пацієнтів з депресією), а також представити цілісний підхід до менеджменту суїцидальності – від оцінки ризику, кризової допомоги, до розвитку багаторівневої програми антисуїцидальних та превентивних втручань. В основі програми є навчання базових КПТ-технік, що можуть застосовуватися фахівцями на різних рівнях допомоги особам із суїцидальністю і які можуть бути важливим компонентом багаторівневої підтримки, що, звісно, включає і високоспеціалізовані форми допомоги (психіатричну допомогу, спеціалізовану психотерапевтичну допомогу, госпіталізацію при потребі та ін.). Окрему увагу буде зосереджено на залученні соціальної підтримки, а також на ролі стосунку з фахівцями як важливого фактору протидії суїцидальності. Буде розглянуто юридично-правові аспекти даної роботи, а також принципи турботи про себе та захисту від вигорання для фахівців, що надають кризові втручання та працюють з суїцидальними клієнтами. Буде також представлено принципи підтримки  для осіб, що втратили близьку особу внаслідок смерті від суїциду.

14

Про модель програми

Ми зробили дану програму у форматі короткотермінової онлайн-програми, щоби підтримати участь у ній фахівців з різних регіонів України і створити можливість здобути базову компетентність у менеджменті суїцидальності у стислі терміни.  Навчальні вебінари відбуватимуться в інтерактивному форматі з великим акцентом на прикладне застосування теорії та практичне відпрацювання основних технік у маленьких підгрупах (з використання функції кімнат у програмі zoom). Усі ключові техніки буде представлено шляхом моделювання і показу відеокліпів. Планування втручань відбуватиметься шляхом обговорення конкретних клінічних випадків та ситуаційних задач. Між зустрічами учасники опрацьовуватимуть рекомендовану літературу та навчально-методичні матеріали до даної теми.

07

Навчальні вебінари

Вивчення теорії, відпрацювання практичних навичок. Праця в групі.

22

Практичні завдання

Прикладні завдання із відпрацюванням технік КПТ.

12

Опрацювання літератури

Самостійна робота з навчально-методичними матеріалами.

05

Тематика програми

 • Сучасні наукові моделі розуміння суїцидальності
 • Огляд КПТ-моделі менеджменту суїцидальності
 • Принципи оцінки та документування суїцидального ризику
 • Кризові втручання
 • Розвиток антисуїцидального плану
 • Основні техніки КПТ для протидії суїцидальності
 • Стосунок як терапевтичний чинник
 • Принципи залучення соціального оточення
 • Особливості роботи з підлітками та їх родинами при проблемах суїцидальності
 • Консультування та супровід при пережитті втрати близької особи через суїцид
 • Юридично-правові аспекти при роботі з суїцидальним клієнтом
 • Менеджмент реакцій консультанта/терапевта та турбота про себе при роботі з суїцидальним клієнтом
01

Ведуча програми

Софія Влох
лікар-психіатр центру «Коло сім’ї», акредитований терапевт, супервізор та викладач-аспірант методу КПТ

Розробник програми – Олег Романчук, директор УІКПТ

01

Ведучі програми

Олег Романчук
лікар-психотерапевт, дитячий та підлітковий психіатр, акредитований терапевт, супервізор та викладач методу КПТ та схема-терапії

Софія Влох
лікар-психіатр, акредитований КПТ-терапевт, супервізор та викладач-аспірант методу КПТ

Олег Романчук: перший вебінар та демонстрації технік; Софія Влох: другий-четвертий вебінар

01

Ведучі програми

Олег Романчук
лікар-психотерапевт, дитячий та підлітковий психіатр, акредитований терапевт, супервізор та викладач методу КПТ та схема-терапії

Софія Влох
лікар-психіатр, акредитований КПТ-терапевт, супервізор та викладач-аспірант методу КПТ

04

Для кого?

Для широкого спектру фахівців сфери охорони психічного здоров’я – психіатрів, психотерапевтів, психологів, сімейних лікарів, медичних сестер, соціальних працівників та ін.

Суіцид важко зрозуміти, про нього важко говорити, довкола цієї теми багато страху, стигми, осудження – водночас для багатьох людей він здається єдиним виходом з ситуації, що їм здається безвихідною, способом зупинити страждання. І їм є так важливо могти з кимось говорити про це, і разом з кимось шукати інший, кращий вихід – до життя, яке вартує того, щоби його жити, яке може бути щасливим, світлим, змістовним… І цей проект – це насамперед запрошення для фахівців до розвитку уміння бути поруч – слухати і говорити про цю непросту тему, без осудження і без відчаю – але з вірою, що якщо особа зможе побачити, що є цей інший вихід, і що поруч з тобою є хтось, хто може тобі допомогти здолати дорогу до нього – то людина завжди вибере життя…

Суїцид важко зрозуміти, про нього важко говорити, довкола цієї теми багато страху, стигми, осудження – водночас для багатьох людей він здається єдиним виходом з ситуації, що їм здається безвихідною, способом зупинити страждання. І їм є так важливо могти з кимось говорити про це, і разом з кимось шукати інший, кращий вихід – до життя, яке вартує того, щоби його жити, яке може бути щасливим, світлим, змістовним… І цей проект – це насамперед запрошення для фахівців до розвитку уміння бути поруч – слухати і говорити про цю непросту тему, без осудження і без відчаю – але з вірою, що якщо особа зможе побачити, що є цей інший вихід, і що поруч з тобою є хтось, хто може тобі допомогти здолати дорогу до нього – то людина завжди вибере життя…

25

Сертифікація

По завершенню семінару учасники отримають електронний сертифікат участі у програмі в семінарі від Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії.

20

Вартість участі

При реєстрації та оплаті до 5 січня 2024 року – 7000 грн. При реєстрації у період з 6 до 16 січня – 8000 грн. При реєстрації з 17 січня – 9000 грн. Нагадуємо, що кількість учасників у навчальній групі обмежена і зарахування на проект відбувається на основі послідовності реєстрації.

Буде уточнено після анонсу наступного проекту. Вартість попереднього набору становила 7000 грн.

11

Реєстрація на участь у програмі

Для реєстрації на участь у програмі необхідно заповнити аплікаційну заявку у форматі онлайн гугл-форми та здійснити оплату згідно інструкцій, що будуть надіслані згодом після реєстрації необхідної кількості заявок для набору групи.

 

Для реєстрації на участь у програмі необхідно заповнити аплікаційну заявку у форматі онлайн гугл-форми та здійснити оплату згідно інструкцій, що будуть надіслані згодом після реєстрації необхідної кількості заявок для набору групи.

Наступний проект заплановано орієнтовно на вересень 2024 року. Слідкуйте за анонсами на сайті. Форма реєстрації буде відкрита після анонсу.

Замовити дзвінок

або

Поставити запитання