КПТ-модель менеджменту суїцидальності

(онлайн програма)

03

Формат проекту

Чотири трьохгодинні вебінари у вечірній час (16:00-19:00), міжмодульна самостійна робота учасників;

Розклад вебінарів: 30 січня, 6, 20, 27 лютого 2025 року;

Прийом заявок на проект, що відбудеться у січні- лютому 2025 року, відкрито! Кількість місць у навчальній групі обмежена – зарахування на основі послідовності реєстрації;

Дедлайн ранньої реєстрації – 5 січня!

Формат програми: чотири трьохгодинні вебінари, у вечірній час (16:00-19:00), міжмодульна самостійна робота учасників.

На “осінній” проект 2023 року групи уже укомплектовані і доєднатися неможливо.

Наступний проект заплановано на перший квартал 2024 року. Слідкуйте за анонсами на сайті. Реєстрація буде відкрита після анонсу.
37

Про проблему суїциду

Проблема суїциду є вкрай важливою проблемою сфери охорони психічного здоров’я. Смерть від суїциду є в трійці головних причин смерті молодих людей на земній кулі, у десятці причин смерті дорослих. Щорічно 800 тис. людей на землі вмирає від суїциду – це одна смерть що сорок секунд… І щорічно стільки людей стикаються з болем від втрати близької особи, що померла від суїциду… Суїцид у багатьох середовищах є табуйованою темою, її часто уникають, приховують – відтак недивно, що довкола цієї стільки міфів і стигми… Водночас існують важливі наукові дослідження, які дозволяють нам не просто будувати гіпотези, а справді мати розуміння проблеми суїцидальності, її причин, механізмів розвитку – а головне ефективних шляхів протидії та попередження! КПТ-модель менеджменту суїцидальності базується на цих емпіричних напрацюваннях, її практична складова має вагомі наукові докази ефективності – відтак для розвитку ефективних підходів превенції суїцидів є таким важливими інтегрувати принципи цієї моделі у мережеву, багаторівневу систему охорони психічного здоров’я в Україні.

42

Про проект

Даний проект адресований широкому колу фахівців, що працюють у сфері охорони психічного здоров’я. Його метою є дати сучасне науково-базоване розуміння проблеми суїцидальності (насамперед у пацієнтів з депресією), а також представити цілісний підхід до менеджменту суїцидальності – від оцінки ризику, кризової допомоги, до розвитку багаторівневої програми антисуїцидальних та превентивних втручань. В основі програми є навчання базових КПТ-технік, що можуть застосовуватися фахівцями на різних рівнях допомоги особам із суїцидальністю і які можуть бути важливим компонентом багаторівневої підтримки, що, звісно, включає і високоспеціалізовані форми допомоги (психіатричну допомогу, спеціалізовану психотерапевтичну допомогу, госпіталізацію при потребі та ін.). Окрему увагу буде зосереджено на залученні соціальної підтримки, а також на ролі стосунку з фахівцями як важливого фактору протидії суїцидальності. Буде розглянуто юридично-правові аспекти даної роботи, а також принципи турботи про себе та захисту від вигорання для фахівців, що надають кризові втручання та працюють з суїцидальними клієнтами. Буде також представлено принципи підтримки  для осіб, що втратили близьку особу внаслідок смерті від суїциду.

14

Про модель програми

Ми зробили дану програму у форматі короткотермінової онлайн-програми, щоби підтримати участь у ній фахівців з різних регіонів України і створити можливість здобути базову компетентність у менеджменті суїцидальності у стислі терміни.  Навчальні вебінари відбуватимуться в інтерактивному форматі з великим акцентом на прикладне застосування теорії та практичне відпрацювання основних технік у маленьких підгрупах (з використання функції кімнат у програмі zoom). Усі ключові техніки буде представлено шляхом моделювання і показу відеокліпів. Планування втручань відбуватиметься шляхом обговорення конкретних клінічних випадків та ситуаційних задач. Між зустрічами учасники опрацьовуватимуть рекомендовану літературу та навчально-методичні матеріали до даної теми.

07

Навчальні вебінари

Вивчення теорії, відпрацювання практичних навичок. Праця в групі.

22

Практичні завдання

Прикладні завдання із відпрацюванням технік КПТ.

12

Опрацювання літератури

Самостійна робота з навчально-методичними матеріалами.

05

Тематика програми

  • Сучасні наукові моделі розуміння суїцидальності
  • Огляд КПТ-моделі менеджменту суїцидальності
  • Принципи оцінки та документування суїцидального ризику
  • Кризові втручання
  • Розвиток антисуїцидального плану
  • Основні техніки КПТ для протидії суїцидальності
  • Стосунок як терапевтичний чинник
  • Принципи залучення соціального оточення
  • Особливості роботи з підлітками та їх родинами при проблемах суїцидальності
  • Консультування та супровід при пережитті втрати близької особи через суїцид
  • Юридично-правові аспекти при роботі з суїцидальним клієнтом
  • Менеджмент реакцій консультанта/терапевта та турбота про себе при роботі з суїцидальним клієнтом
01

Ведуча програми

Софія Влох
лікар-психіатр центру «Коло сім’ї», акредитований терапевт, супервізор та викладач-аспірант методу КПТ

Розробник програми – Олег Романчук, директор УІКПТ

01

Ведучі програми

Олег Романчук
лікар-психотерапевт, дитячий та підлітковий психіатр, акредитований терапевт, супервізор та викладач методу КПТ та схема-терапії

Софія Влох
лікар-психіатр, акредитований КПТ-терапевт, супервізор та викладач-аспірант методу КПТ

Олег Романчук: перший вебінар та демонстрації технік; Софія Влох: другий-четвертий вебінар

01

Ведучі програми

Олег Романчук
лікар-психотерапевт, дитячий та підлітковий психіатр, акредитований терапевт, супервізор та викладач методу КПТ та схема-терапії

Софія Влох
лікар-психіатр, акредитований КПТ-терапевт, супервізор та викладач-аспірант методу КПТ

04

Для кого?

Для широкого спектру фахівців сфери охорони психічного здоров’я – психіатрів, психотерапевтів, психологів, сімейних лікарів, медичних сестер, соціальних працівників та ін.

Суіцид важко зрозуміти, про нього важко говорити, довкола цієї теми багато страху, стигми, осудження – водночас для багатьох людей він здається єдиним виходом з ситуації, що їм здається безвихідною, способом зупинити страждання. І їм є так важливо могти з кимось говорити про це, і разом з кимось шукати інший, кращий вихід – до життя, яке вартує того, щоби його жити, яке може бути щасливим, світлим, змістовним… І цей проект – це насамперед запрошення для фахівців до розвитку уміння бути поруч – слухати і говорити про цю непросту тему, без осудження і без відчаю – але з вірою, що якщо особа зможе побачити, що є цей інший вихід, і що поруч з тобою є хтось, хто може тобі допомогти здолати дорогу до нього – то людина завжди вибере життя…

Суїцид важко зрозуміти, про нього важко говорити, довкола цієї теми багато страху, стигми, осудження – водночас для багатьох людей він здається єдиним виходом з ситуації, що їм здається безвихідною, способом зупинити страждання. І їм є так важливо могти з кимось говорити про це, і разом з кимось шукати інший, кращий вихід – до життя, яке вартує того, щоби його жити, яке може бути щасливим, світлим, змістовним… І цей проект – це насамперед запрошення для фахівців до розвитку уміння бути поруч – слухати і говорити про цю непросту тему, без осудження і без відчаю – але з вірою, що якщо особа зможе побачити, що є цей інший вихід, і що поруч з тобою є хтось, хто може тобі допомогти здолати дорогу до нього – то людина завжди вибере життя…

25

Сертифікація

По завершенню семінару учасники отримають електронний сертифікат участі у програмі в семінарі від Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії.

20

Вартість участі

7000 грн. при реєстрації до 5 січня 2025 року, 8000 грн. з 6 до 19 січня 2025, 9000 грн. з 20 січня 2025.

Оплата здійснюється одним платежем після підтвердження реєстрації та можливості участі у проекті.

Буде уточнено після анонсу наступного проекту. Вартість попереднього набору становила 7000 грн.

11

Реєстрація на участь у програмі

Для реєстрації на участь у програмі необхідно заповнити аплікаційну заявку у форматі онлайн-форми та здійснити оплату згідно вказаних у формі  інструкцій – вказівки щодо оплати будуть надіслані після реєстрації необхідної кількості заявок для набору групи, а відтак прийняття рішення про відкриття наступного набору та уточнення розкладу.

Набір учасників на проект, що заплановано розпочати у січні 2025 року відкрито!

Кількість учасників у навчальній групі обмежено – зарахування на основі послідовності подання заявок.

 

Для реєстрації на участь у програмі необхідно заповнити аплікаційну заявку у форматі онлайн гугл-форми та здійснити оплату згідно інструкцій, що будуть надіслані згодом після реєстрації необхідної кількості заявок для набору групи.

На “осінній” проект 2023 року групи уже укомплектовані і доєднатися неможливо.

Наступний проект заплановано на перший квартал 2024 року. Слідкуйте за анонсами на сайті. Форма реєстрації буде відкрита після анонсу.

Замовити дзвінок

або

Поставити запитання