(онлайн програма)
Чотири трьохгодинні вебінари, міжмодульна самостійна робота учасників
Попередній розклад занять: 15/04; 29/04; 15/05; 26/05 2025 року; 16:00-19:00
У випадку проблем з електрикою/зв’язком – буде доступний запис вебінару
Прийом заявок на проект, що відбудеться у квітні 2025 року, відкрито!
Тож перед нами неминуче постають запитання про те, як нам з чутливістю та повагою взаємодіяти зі сферою духовності в наших пацієнтах? Як бути чутливими до можливих взаємодій з нашим власним світосприйняттям, щоби діяти в межах етики і професійної, науково-обґрунтованої допомоги? Як розуміти християнське світосприйняття наших пацієнтів та їх духовні практики? Розрізняти форми духовності, що мають позитивний вплив на психічне здоров’я, особистісний розквіт людини та її соціальне благополуччя, і нездорові форми релігійності, що можуть деструктивну дію? Як розуміти духовно-психологічні взаємодії при психічних розладах і пропонувати психотерапевтичні втручання, що інтегруватимуться в духовний світогляд людини? Як і коли співпрацювати з душпастирями, об’єднуючи зусилля на дорозі до зцілення, зросту та процвітання – чи ж, кажучи мовою християнської духовності, «повноти життя»?
Цей проект є в допомогу фахівцям сфери охорони психічно здоров’я розвинути необхідну чутливість та базову компетентність у розумінні християнської духовності, щоби могти надавати етичну та ефективну психотерапевтичну допомогу у спосіб, що інтегрує релігійні переконання особи, її духовні практики та використовує ресурс духовності для підтримки психічного здоров’я та розвитку людини, плекання її соціального благополуччя. Цей проект є відкритий до усіх фахівців, не залежно від їх власного світогляду чи релігії, хто з належною повагою до сфери духовного життя людини хоче розвинути необхідну чутливість для психотерапевтичної роботи з пацієнтами, що сповідують християнство, прагне глибше пізнати багатство християнської духовності та розкрити потенціал використання її ресурсів для підтримки особі на дорозі зцілення та зростання. Проект плекатиме також об’єднання зусиль Церкви, душпастирів, капеланів, релігійних спільнот та фахівців-психотерапевтів як у допомозі окремим особам та їх рідним, що стикаються з викликами та проблемами у сфері психічного здоров’я, так і загалом плеканні національної стійкості, зцілення ран війни, нашого відновлення та відродження.
Ми зробили дану програму у форматі короткотермінової онлайн-програми, щоби підтримати участь у ній фахівців з різних регіонів України. Навчальні вебінари відбуватимуться в інтерактивному форматі з великим акцентом на прикладне застосування теорії та практичне відпрацювання основних технік у маленьких підгрупах (з використання функції кімнат у програмі zoom). Між зустрічами учасники опрацьовуватимуть рекомендовану літературу та навчально-методичні матеріали до даної теми.
Вивчення теорії, відпрацювання практичних навичок.
Прикладні завдання на розвиток практичних навиків
Самостійна робота з навчально-методичними матеріалами.
Рефлексії над вибраними фільмами про досвід пережиття втрати.
Спільний аналіз та побудова стратегії допомоги
Рефлексія над власним досвідом пережиття втрати
Олег Романчук
лікар-психотерапевт, дитячий та підлітковий психіатр, акредитований терапевт, супервізор та викладач методу КПТ та схема-терапії
Олеся Криськів
клінічний психолог, магістр богослов’я, акредитований КПТ-терапевт та супервізор методу КПТ
Для широкого кола фахівців сфери охорони психічного здоров’я – психіатрів, психотерапевтів, психологів та ін.
Програма відкрита для усіх фахівців, не залежно від їх релігійного світогляду – умовою є лиш повага до різноманіття релігійного досвіду людства; відкрите, шанобливе, позбавлене упереджень ставлення до питань духовності та віри.
Сфера духовності та психотерапія доторкаються одна одної в процесі психотерапевтичної допомоги у просторі душі віруючої людини. Наша ціль у цьому проекті згармонізувати ці взаємодії – на добро людині, задля її зцілення, розквіту та процвітання, соціального благополуччя… І в християнській духовності в і сучасній психології основоположними у баченні людини та її розвитку є співзвучні цінності – любові, свободи, правди, мужності, мудрості, гідності… На основі цієї співзвучності ми хочемо запропонувати модель психотерапевтичної допомоги відкритої до інтеграції у християнську духовність віруючих пацієнтів, де подорож зцілення і подорож духовного зростання підтримують одна одну і є взаємно переплетені, ведучи людину до повноти життя, до повноти любові та світла…
По завершенню проекту та виконанні усіх його умов учасники отримають електронний сертифікат про успішне завершення програми від Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії.
Умовою одержання сертифікату є повноцінна участь в усіх вебінарах (в режимі увімкненої камери, роботи у групах відпрацювання навичок), виконання усіх домашніх завдань та опрацювання обов’язкової літератури. У випадку пропуску з поважних причин (через проблеми з електрикою та ін.) – зараховується перегляд відеозапису.
8000 грн – при реєстрації і оплаті до 28 лютого, 9000 грн – після 1 березня і до 20 березня, 10000 грн – з 21 березня.
Для реєстрації на участь у програмі необхідно заповнити аплікаційну заявку у форматі онлайн-форми та здійснити оплату згідно інструкцій, що будуть надіслані згодом після реєстрації необхідної кількості заявок для набору групи.