(базовий навчальний проект)
Тривалість навчання: 1 рік, чотири трьохденних семінари – сумарно 12 днів/76 годин навчання
Формат: в залежності від безпекових факторів і можливостей та побажань учасників ми розглядаємо можливість очного, гібридного та онлайн-формату (та зміни між ними у випадку необхідності), а також при потребі розділення формату між групами (попередньо ми плануємо набрати дві навчальні групи – онлайн і офлайн). Рішення про формат буде розглядатися в контексті розгляду заявок та побажань/можливостей учасників та поточної оцінки безпекових факторів. При поданні заявки є можливість вказати бажаний для вас формат навчання.
Навчання у малій групі з великим акцентом на здобуття практичної майстерності та відпрацювання технік під супервізією – до 20 осіб (якщо один викладач), до 40 осіб (якщо залучено додаткового акредитованого супервізора).
Прийом заявок на проект 2024-2025 року закрито!
Даний проект відповідає міжнародному стандарту підготовки фахівців у методі схема-терапії і дана програма має відповідну міжнародну акредитацію Міжнародного товариства схема-терапії (ISST). Це є цілісна навчальна програма орієнтована на здобуття необхідних клінічних компетентностей у застосуванні методу схема-терапії у психотерапевтичній допомозі людям з особистісними розладами та проблемами. Водночас попри повну відповідність міжнародному стандарту – це український проект, створений з врахуванням нашої культури, традицій і підходу школи УІКПТ – з великим акцентом на цілісність і простоту, інтеграцію когнітивних, поведінкових технік, і творчого, експеріентального, стосункового підходу. І ми зробили цей проект майже вдвічі тривалішим за мінімальний міжнародний стандарт, виділивши багато часу на відпрацювання технік, розгляд випадків та формування клінічного мислення, роботу над собою, побудову стосунку у групі та ін.
Програма дозволяє здобути акредитацію за стандартом Міжнародної асоціації схема-терапії
Програма веде до здобуття компетентностей у терапії порушень особистісного розвитку
Опираючись на напрацювання міжнародної спільноти, ми творимо українську школу схема-терапії
Схема-терапія була розвинена як модифікація стандартної когнітивно-поведінкової терапії для терапії розладів особистості та наслідків комплексної травматизації та занедбання емоційних потреб у дитинстві. Саме тому схема-терапію поряд з рядом інших підходів відносять до так званої «третьої хвилі» у КПТ. У схема-терапії сфокусовано особливу увагу на розвитку терапевтичного стосунку, застосуванні інтегрованого арсеналу технік та підходів, розвитку моделі довготривалої психотерапії, що ставить за мету досягнення змін у особистісній структурі пацієнтів та загальному «стилі» життя. Сучасна схема-терапія є інтегративним підходом, вона базується на моделі когнітивно-поведінкової терапії з інтеграцією у неї елементів психодинамічного підходу, гештальту, емоційно-фокусованої терапії, творчих/експеріентальних терапій та теорії прив’язаності. Схема-терапія застосовується у індивідуальному, подружньому та груповому форматі. Висока ефективність схема терапії щодо терапії особистісних розладів встановлена емпірично у ряді мультицентрових рандомізованих-контрольованих досліджень, зокрема і у порівнянні з іншими поширеними психотерапевтичними підходами.
Різні компоненти програми цілісно об’єднані і разом творять маршрут до набуття відповідних компетентностей, фахового та особистого розвитку учасників. Саме навчання є максимально прикладним, з відповідними демонстраціями та відпрацюванням технік під супервізією викладача для розвитку знань та вмінь. Велику увагу ми приділяємо створенню безпечної атмосфери у групі, стосунків взаємопідтримки, а також підтримці особистісного розвитку учасників.
Розуміння теоретичних засад схема-терапії та загалом сучасного наукового розуміння особистісного розвитку, його порушень та їх терапії.
Розвиток майстерності у застосуванні технік схема-терапії, їх творчої модифікації та адаптації до конкретних завдань відповідного етапу терапії.
Розвиток уміння розуміти кожен окремий випадок, процес терапії та відповідно розвивати і втілювати індивідуальний терапевтичний план.
Представлення та аналіз теорії. Розбір випадків. Демонстрація та відпрацювання технік під супервізією викладача у міні-групах.
Робота з вибраними базовими підручниками. Перегляд підготовлених нами відеодемонстрацій технік. Творчі домашні завдання.
Застосування навиків схема-терапії задля підтримки і плекання власного особистісного розвитку
Нами розроблена власна серія навчальних відео з демонстрацією усіх головних технік схема-терапії – учасники матимуть доступ для них в допомогу опанування технік та розвитку практичної майстерності.
Кожен учасник отримає також повний пакет перекладених на українську мову опитувальників зі схема-терапії та оволодіє методикою їх використання.
Олег Романчук, акредитований терапевт, викладач і супервізор методу схема-терапії, член міжнародного товариства схема-терапії. Має освіту і акредитацію також у методах КПТ, EMDR, танцювально-рухової терапії. Спеціалізується у психотравматології, зокрема у роботі з дорослими, що мали травматичне дитинство, а також дітьми з досвідом занедбання та скривдження. Автор ряду книг та документальних фільмів на дану тематику.
Супервізором практичних навичок у даному проекті (компонент практикуму у малих групах в часі навчальних семінарів) є акредитований супервізор методу схема-терапії Лідія Романчук.
Учасники даного проекту отримають сертифікат від Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії про проходження навчання зі схема-терапії. Дана програма УІКПТ має акредитацію Міжнародного товариства схема-терапії (ISST) – відтак даний сертифікат є міжнародного взірця. Завершення даної навчальної програми дає знання та вміння необхідні для початку клінічної практики схема-терапії та можливості отримання міжнародної акредитації схема-терапевта (див. умови нижче).
Завершення даної навчальної програми (підтвердженої відповідним сертифікатом міжнародного взірця) є важливою передумовою до можливості акредитації у майбутньому як схема-терапевта (акредитація здійснюється міжнародною асоціацією схема-терапії) за виконання усіх інших акредитаційних вимог, зокрема вимоги додаткової супервізованої клінічної практики та оцінювання компетентностей:
Випускники даного проекту матимуть також можливість взяти участь у наступних навчальних проектах зі схема-терапії поглибленого рівня, які включатимуть в себе тематику застосування схема-терапії у роботі зі специфічними розладами особистості, подружжями/сім’ями, у груповому форматі, дітьми та підлітками та ін. Навчання на проекті поглибленого уможливлює за умови виконання інших необхідних вимог також у майбутньому отримати акредитацію викладача/супервізора методу схема-терапії. До викладання спеціалізованих семінарів УІКПТ залучає провідних західних фахівців-партнерів нашої програми.
До участі у даному проекті допускаються особи, що відповідають наступним вимогам (дані вимоги відповідають нещодавно встановленим Міжнародною асоціацією схема-терапії національним критеріям участі в проекті/акредитації у методі схема-терапії для українських фахівців, що діють для учасників проектів, що починаються з вересня 2023 року):
Буде уточнено після анонсу наступного проекту, вартість попереднього проекту: 60000 грн. (еквівалент 1640 USD, оплата у два платежі по 30 тис. грн). Дана вартість повністю покриває усі компоненти проекту і додаткових оплат не передбачено. Оплата здійснюється двома платежами – перший після зарахування на проект і другий – після другого семінару. У випадку суттєвого здорожчання валюти вартість проекту у грн може бути переглянута у відповідності до вказаного еквіваленту.
Буде уточнено після анонсу наступного проекту (анонс заплановано попередньо на 1 квітня 2023 року)
На даний момент реєстрацію на проект, що розпочинається навесні 2023 року закрито – групи укомплектовані і доєднатися неможливо. Після анонсу наступного набору – буде відкрито форму реєстрації.
Для зарахування на дану програму необхідно заповнити аплікаційну форму і надіслати її на електронну адресу УІКПТ: i.cbt.org.ua@gmail.com. Після надсилання заявки вам має надійти протягом п’яти днів відповідь-підтвердження її отримання. За відсутності відповіді просимо надіслати заявку ще раз – можливо з технічних причин вона не була отримана.
На основі розгляду заявок приймається рішення про прийом на програму. Учасникам, що не є студентами чи випускниками навчальних програм УІКПТ, може бути при потребі додатково призначена ознайомча співбесіда (ми не виключаємо теж можливості введення процедури вступних іспитів на наступні проекти – з огляду на велику кількість заявок подану на проекти попередніх двох років).
За наявності запитань – просимо писати координатору даного проекту Лідії Романчук на адресу УІКПТ: i.cbt.org.ua@gmail.com
Кількість місць у навчальній групі обмежена – зарахування на основі розгляду заявки (та при потребі додаткової співбесіди) та почерговості її подання на участь у проекті.
Форма заявки буде доступна 1 квітня 2023 року після анонсу наступного набору.
На даний момент реєстрацію на проект, що планується на жовтень 2023 року призупинено – ми уточнюємо відповідність заявок учасників, що зареєструвалися раніше, оновленим національним критеріям участі в проекті (предсталеними нещодавно Міжнародною асоціацією схема-терапії і такими, що вступають в силу для нових проектів, що розпочнуються з осені 2023 року – і після аналізу кількості заявок на осінній проект приймемо рішення щодо відновлення можливості подання заявок – або уже тоді планування наступних проектів у 2024 році. Слідкуйте за анонсами на сайті.
Прийом заявок на проект 2024-2025 року відкрито.
Реєстрація на проект складається з двох кроків:
Перший крок: необхідно заповнити коротку онлайн-форму
Другий крок: необхідно завантажити форму розгорнутої аплікаційної заявки, заповнити її і надіслати разом зі сканом диплому (1) про професійну освіту та (2) про завершену психотерапевтичну освіту на адресу секретаріату УІКПТ: secretariat.uicbt@gmail.com
Просимо звернути увагу – форма має бути заповнена у електронному вигляді і надіслана у форматі документу Microsoft Word. Звірте наявність вставленої фотографії та мотиваційного ессе вказаного об’єму. З документів просимо додатково надіслати лише скан диплому/сертифікату про відповідну освіту/спеціальність згідно вимог щодо участі у програмі (психолог, психіатр та ін.) та про завершену навчальну програму психотерапевтичного рівня (та за наявності – акредитації у даному методі за міжнародно визнаним стандартом). За необхідності представлення додаткових документів, ми повідомимо вам додатково після аналізу заявок та проведення співбесід. Нагадуємо, що участь у проекті можлива лише за умови наявності завершеної освіти за відповідними спеціальностями та наявності завершеної психотерапевтичної освітньої програми за одним з визнаних напрямків психотерапії.
Після надсилання заявки вам має надійти протягом п’яти днів відповідь-підтвердження її отримання. За відсутності відповіді просимо надіслати заявку ще раз – можливо з технічних причин вона не була отримана.
На основі розгляду заявок та співбесід приймається рішення про зарахування на програму. За наявності конкурсу ми враховуємо як поступовість подання заявок, так і наявність клінічного досвіду та акредитації у визнаному психотерапевтичному методі. Час співбесіди буде повідомлено по мірі їх проведення – але ми завчасно узгоджуємо і проводимо співбесіди переважно у онлайн-форматі. Студенти навчальних програм з КПТ УІКПТ можуть бути зараховані без співбесіди.
По мірі аналізу заявок та проведення співбесід ми комплектуватимемо групи та інформуватимемо учасників про можливість участі в проекті та розклад/формат групи – після цього необхідно буде зробити оплату для остаточного зарахування на проект.
За наявності запитань – просимо писати координатору даного проекту Лідії Романчук на адресу секретаріату УІКПТ: secretariat.uicbt@gmail.com
І ще раз нагадуємо – необхідно зробити двокрокову реєстрацію – заповнити онлайн-форму, а також завантажити і надіслати заповнену форму аплікаційної заявки та документи про фахову та психотерапевтичну освіту на адресу секретаріату УІКПТ: secretariat.uicbt@gmail.com
Прийом заявок на проект 2024-2025 року закрито.
Форма реєстрації буде доступна після анонсу наступного набору.
Схема-терапія – це про роботу на особистісному рівні. Це про зцілення ран минулого і про звільнення з полону дисфункційних переконань і правил життя. Це про розкриття в людині потенціалу стати вповні людиною – люблячою, мудрою, творчою, відважною, стосунковою… Це метод, який інтегрував у собі багато ефективних технік з різних психотерапевтичних підходів, об’єднавши їх у цілісну, науково-обґрунтовану, ефективну модель терапії. Його опанування дає фахівцям широкі можливості допомоги людям на дорозі зцілення та особистісного зросту – дороги, що веде до можливості мати щасливе, змістовне та плідне життя….