КПТ-модель плекання психологічної стійкості

(онлайн програма: тренінг для тренерів)

Це один з найважливіших наших проектів часів війни. Ми присвятили багато командної праці, часу та любові на його розробку – бо свідомі, наскільки важливим є розвиток програм плекання стійкості у даний час. Ми вибудували по деталях інтегративну КПТ-модель, яку хочемо представити у даному проекті, а також розробили цілу серію супутніх навчально-методичних матеріалів з вказівками до практик та творчих завдань, за допомогою яких сподіваємося наповнити даний проект досвідом глибокої особистої та спільної рефлексії та дисциплінованої практики стійкості. Цим проектом підготовки тренерів, ми сподіваємося, що зможемо сприяти розвитку і поширенню в Україні групових програм плекання стійкості. Але він буде корисний і усім, хто хоче використовувати дану модель у індивідуальній практиці консультування. І попри універсальне наукове підґрунтя – це національний проект, він глибоко вкорінений у наш досвід, історію, культуру – і  є частиною нашої спільної праці на перемогу та відродження!

Сердечно запрошуємо!

03

Формат проекту

Модель проекту: вісім щотижневих трьохгодинних вебінарів, міжмодульна самостійна робота учасників

Набір учасників на проект, що заплановано розпочати в жовтні 2024 року закрито!

 

Модель проекту: вісім щотижневих трьохгодинних вебінарів, міжмодульна самостійна робота учасників

Проект реалізується у форматі вебінарів-практикумів з акцентом на відпрацювання технік і у форматі груп зі співвідношенням учасників до 20 осіб максимум на одного викладача, щоби забезпечити належне супервізування/супровід (як правило ми набираємо групу з 40 осіб, яку ведуть два тренери).

Розклад вебінарів:  05.02; 12.02; 19.02; 26.02; 4.03; 11.03; 18.03; 1.04 2024 року. Час занять: 16:00-19:00

У випадку проблем з електрикою/зв’язком – буде доступний запис вебінару.

Набір учасників на проект, що заплановано розпочати в лютому 2024 року відкрито!

Дедлайн ранньої реєстрації – 5 cічня 2024 року!

 

40

Про психологічну стійкість

Психологічна стійкість (поширені синоніми: резилієнтність, життєстійкість, стресостійкість) – це уміння проходити крізь життєві випробування, зберігаючи, відновлюючи та плекаючи при цьому психічне здоров’я, особистісну цілісність та зріст, соціальні зв’язки. Це надзвичайно важлива якість, з якою ми усі народжуємося (наче з м’язами) – і вона росте і міцніє з кожним досвідом подолання труднощів та викликів життя. Ми стаємо стійкіші кожен раз, коли обираємо в миті випробувань резилієнтну відповідь: зводитися, коли падаємо; творити життя з надією попри біль втрат; бути мужніми, не зважаючи на страх і т.д. Стійкість є водночас і якістю, і вибором, вона є як індивідуальною, так і водночас колективною – тому говоримо про резилієнтні сім’ї, команди, спільноти, нації…

Ми свідомі, що в умовах війни ми стикаємося зі стількома випробуваннями. І нам, як ніколи потрібна стійкість – щоби вистояти і щоби перемогти. Але не тільки – щоби врешті зцілити рани війни і відродитися, як нація.

Водночас стійкість потрібна не лише зараз – адже життя не буває без випробувань – і нам важливо плекати всередині нас оцю силу, що дозволить нам з мужністю та гідність проходити ці неминучі випробування, зберігаючи в собі людяність, зростаючи у мудрості, сповнюючись світлом…

42

Про проект

Даний проект адресований широкому колу фахівців, що працюють у сфері охорони психічного здоров’я. Його метою є дати сучасне науково-базоване розуміння психологічної стійкості та її ключових компонентів, опираючись на модель КПТ. Ми свідомі, що в умовах війни плекання стійкості є однією з головних інтервенцій у сфері охорони психічного здоров’я; її можна порівняти з аналогією впровадження широкої вакцинації населення у відповідь на COVID-пандемію. Адже стійкість захищає наше психічне здоров’я і є в основі нашої опірності до дії стресових чинників війни. Тому впровадження програм плекання стійкості є одним з національних пріоритетів зараз – в закладах освіти, установах праці, для різних категорій населення, зокрема тих, хто мають найбільший досвід зіткнення з випробуваннями та психотравмуючими подіями війни – вимушено переселених осіб, військових, осіб, що пережили полон, окупацію, зазнали поранення, втратили рідних та ін. Тож ми розробили цілісну модель для побудови таких програм як у індивідуальному, так і груповому форматі і підготували належні навчально-методичні матеріали для їх впровадження. Ми сподіваємося, що даною програмою зможемо зокрема підготувати тренерів групових програм стійкості та сприяти поширенню цих програм в Україні, а також сприяти використанню КПТ-моделі плекання стійкості у індивідуальному консультуванні.

Війна принесла випробування у наше життя. Втім наш вибір – вистояти, перемогти й відродитися. А для цього нам потрібна психологічна стійкість – індивідуальна і колективна.  І її нам плекати у ці сповнені викликів дні війни! І саме у підтримку цього наш відкритий для усіх онлайн навчальний портал «Академія стійкості». Ми підготували навчальні відео, практики стійкості, інформаційні ресурси, “Слова нашої Сили” та багато іншого – сердечно запрошуємо!

49

Модель тренінгу тренерів

Усвідомлюючи невідкладну потребу розвитку таких програм плекання стійкості, ми зробили цей проект максимально практичним і лаконічним. Його метою є дати не лише наукове розуміння стійкості, але й цілісний набір практичних інструментів, які можуть бути негайно впроваджені, «передані далі» в умовах індивідуального консультування чи групових тренінгів стійкості. Тож дана програма є свого роду «тренінгом тренерів» – наше сподівання є, що фахівці, що її завершать, зможуть одразу перейти до впровадження та розвитку програм плекання стійкості у індивідуальному та груповому форматі. Виходячи з необхідності якісного відпрацювання практик плекання стійкості, ми заклали також можливість належної індивідуальної уваги учасникам, обмеживши склад навчальної групи у такий спосіб, щоби на одного тренера було не більше двадцяти учасників – і відтак була можливість супервізування практик в часі їх відпрацювання у малих групах у зум-кімнатах. І ми зробили велику увагу на розвиток вміння рефлексії над власним досвідом стійкості та на уміння використовувати історії стійкості та приклади з життя інших як основний спосіб передання досвіду стійкості – саме тому частиною проекту ми зробили творчі завдання, що передбачають роботу над таким проектом історій та досвіду стійкості.

14

Методологія програми

Ми зробили дану програму у форматі короткотермінової онлайн-програми. Ми відібрали саму “ессенцію” КПТ-моделі плекання стійкості і запланували проект у максимально конденсованій та лаконічній формі. Навчальні вебінари відбуватимуться в інтерактивному форматі з великим акцентом на прикладне застосування теорії та практичне відпрацювання основних технік у маленьких підгрупах (з використання функції кімнат у програмі zoom) та відповідним співвідношенням кількості учасників до супервізора/викладача (до 20), щоби забезпечити належну супервізійну підтримку. Буде розглянута також методологія побудови КПТ-базованих групових тренінгів стійкості і можливість використання КПТ-моделі у індивідуальному консультуванні. Між зустрічами учасники опрацьовуватимуть рекомендовану літературу та навчально-методичні матеріали до даної теми, а також переглядатимуть та рефлексуватимуть над художніми фільмами, що відображають досвід стійкості у зіткненні з різними життєвими викликами. Курс включає постійні завдання для рефлексії над власним досвідом у формі “щоденника стійкості”, а також лаконічну курсову роботу,  яка включатиме дослідження і опис “історії стійкості”.

07

Навчальні вебінари

Вивчення теорії, відпрацювання практичних навичок.

22

Практичні завдання

Прикладні домашні завдання на розвиток практичних навиків.

12

Опрацювання літератури

Самостійна робота з навчально-методичними матеріалами.

27

Перегляд фільмів

Рефлексії над вибраними художніми фільмами про досвід стійкості

49

Модель тренінгу

Розробка програм плекання стійкості у груповому форматі

40

Інтеграція власного досвіду

Рефлексія над власним досвідом стійкості

05

Тематика програми

  • Сучасне наукове інтегративне розуміння та КПТ-модель психологічної стійкості
  • Компоненти психологічної стійкості
  • Поняття «практик» стійкості та моделі їх інтеграції у життя
  • Цінності та способи їх ідентифікації та активації
  • Поведінкові компоненти стійкості та відповідні техніки КПТ для їх підтримки
  • Когнітивні та майндфулнес-техніки для плекання корисного мислення та уміння споглядати
  • Регуляція емоцій та енергій – техніки плекання емоційної компетентності
  • Соціальна/стосункова складова стійкості і шляхи її плекання
  • Резилієнтна особистість
  • Резилієнтність родини, команди, спільноти
  • Значення культури, духовності як джерела стійкості
  • Адаптивні стратегії стійкості при зіткнення з різного роду життєвими випробуваннями
  • Модель стійкості у зіткненні з викликами війни
  • Шляхи плекання та зросту у стійкості
  • Модель плекання стійкості у індивідуальному консультуванні/коучингу
  • Розвиток програм плекання стійкості у груповому форматі
01

Ведучі програми

Олеся Криськів
координатор даної програми, психолог-психотерапевт, акредитований терапевт, супервізор/викладач-аспірант методу КПТ, керівник центру психічного здоров’я “Простір надії” Українського Католицького Університету

Уляна Крок
психолог-психотерапевт, акредитований терапевт, супервізор/викладач методу КПТ

Анна Фломбойм
психолог-психотерапевт, акредитований терапевт, супервізор/викладач-аспірант методу КПТ

Юля Гридасова
психолог-психотерапевт, акредитований терапевт, супервізор/викладач-аспірант методу КПТ

04

Для кого?

Для широкого спектру фахівців сфери охорони психічного здоров’я – психологів, психіатрів, психотерапевтів, сімейних лікарів, медичних сестер, соціальних працівників, капеланів, педагогів та ін.

«Ми віримо у стійкість людини, родини, спільноти – у нашу здатність з підтримкою, з мудрістю долати найболісніші випробування – і жити далі – у правді, любові, світлі…

Ми усі народжуємося з цією силою – і вона ростиме в нас, кожен раз, коли ми обиратимемо резилієнтну відповідь на ті виклики життя, з якими ми стикаємося…

Цією програмою ми хочемо підтримати фахівців, щоби вони могли бути підтримкою у іншим у плеканні цієї внутрішньої непереможної сили життя – в людині, родині, нації…»

Олег Романчук
директор УІКПТ, розробник концепції програми

25

Сертифікація

По завершенню проекту та виконанні усіх його умов учасники отримають електронний сертифікат про успішне завершення програми від Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії.

Умовою одержання сертифікату є повноцінна участь в усіх вебінарах (в режимі увімкненої камери, роботи у групах відпрацювання навичок), виконання усіх домашніх завдань та опрацювання обов’язкової літератури та виконання курсової роботи (дослідження та написання “історії стійкості”). У випадку відсутності зв’язку/електрики допускається перегляд пропущеного матеріалу у записі (відеозапис вебінарів буде доступний для учасників).

20

Вартість участі

при реєстрації до 15 вересня 2024 року – 14000 грн, з 16 по 22 вересня – 15000 грн, з 22 вересня – 16000 грн; оплата здійснюється одним платежем після підтвердження можливості участі у проекті

при реєстрації до 5 січня 2024 року – 14000 грн, з 6 січня по 15 січня – 15000 грн, з 16 січня – 16000 грн; оплата здійснюється одним платежем після підтвердження можливості участі у проекті

11

Реєстрація на участь у програмі

Реєстрація на проект буде відкрита після анонсу наступного набору – тоді буде доступна форма онлайн-реєстрації.

 

Для реєстрації на участь у програмі необхідно заповнити аплікаційну заявку у форматі онлайн-форми та здійснити оплату згідно вказаних у формі  інструкцій – вказівки щодо оплати будуть надіслані після реєстрації необхідної кількості заявок для набору групи, а відтак прийняття рішення про відкриття наступного набору та уточнення розкладу.

 

Замовити дзвінок

або

Поставити запитання