(онлайн програма)
Піврічна навчальна програма
П’ять трьохгодинних вебінарів раз у місяць, міжмодульна самостійна робота учасників
Попередній розклад занять (можливі зміни): 17/02; 18/03; 14/04; 12/05; 9/06 2025 року; 16:00-19:00
У випадку проблем з електрикою/зв’язком – буде доступний запис вебінарів
Прийом заявок на проект, що розпочнеться у лютому 2025 року, відкрито!
20 балів БПР для фахівців-медиків (вид заходу: майстерклас)
Сучасні наукові дослідження дають нам багато позитивних відповідей на ці запитання. Їх рекомендації вписуються у поняття «lifestyle medicine» – медицину, орієнтовану на плекання здорового стилю життя – бо йдеться не про разову «ін’єкцію», а радше про спосіб життя, що інтегрує у себе компоненти необхідні для підтримки та плекання фізичного, психічного, соціального, духовного здоров’я. На даний момент ми знаємо так багато про важливу роль фізичної активності, здорового харчування, якісного сну, важливість менеджменту стресу, роль позитивних емоцій, стосунку з природою та міцних соціальних зв’язків. Нам відома формула стійкості та способи плекання щастя та процвітання, ми багато знаємо про важливість сенсів та цінностей, позитивну роль духовності. Ми знаємо про ефективність lifestyle medicine не лише у превенції цілого ряду поширених розладів фізичного та психічного здоров’я, але й у контексті їх лікування/менеджменту, запобігання рецидивам. Водночас є така велика прірва між тим, що ми знаємо, яким би мав виглядати здоровий спосіб життя і тим, як насправді ми переважно живемо наше життя, між тим, що ми плануємо робити згідно наших «новорічних настанов» і тим, що з того і на як довго вдається втілити… І на жаль, так часто ми є в полоні шкідливих звичок, і попри те, що усвідомлюємо їх негативні наслідки, ми водночас маємо таку трудність їх здолати… Одних знань про те, якою має бути бажана поведінка для її зміни є недостатньо, ми потребуємо опанувати ключі, що відкривають двері до формування сталого здорового способу життя…
Ми потребуємо у lifestyle medicine не залишатися лише на рівні рекомендацій, яким має бути здоровий стиль життя, але й допомагати людям у їх втілення та плеканні такого стилю. В останні десятиліття ми здобули усе більше наукового розуміння тих механізмів, які стоять за сталою зміною поведінки – ключем до змін є формування звичок; дизайнування середовища, що сприяє розвитку корисних форм поведінки та протидіє проблемним; творення культури здоров’я та спільноти людей, що плекають і взаємно підтримують фізичне, психічне, духовне, соціальне благополуччя. Сучасна когнітивно-поведінкова терапія має напрацьовану модель, що розкриває можливості використання цих трьох «ключів» – відтак даний проект пропонує цілісний підхід до допомоги людям у розвитку звичок, дизайнуванні середовища та творення культури, що формують і підтримують здоровий стиль життя, який не лише має терапевтичну дію та превентивну ефективність щодо запобігання порушенням фізичного та психічного здоров’я, але й веде до цілісного розвитку та благополуччя.
Даний проект адресований фахівцям сфери турботи про здоров’я – і він зосереджений на розвитку навичок консультування щодо розвитку здорового стилю життя. Проект є базований на цілісному підході, в якому гармонізуються усі аспекти здоров’я і воно є не ізольованою ціллю, а ресурсом для творення змістовного та плідного життя у глибоких, життєдайних стосунках. Відповідно увага є як щодо підтримки фізичного і психічного здоров’я, так і соціального благополуччя людини та ціннісного, сенсовного, духовного виміру життя. Проект висвітлює сучасні емпіричні рекомендації lifestyle medicine та цілісну КПТ-модель дизайнування сталих поведінкових змін, шляхом плекання звичок, менеджменту факторів середовища та інтеграцію у щоденні рутини «практик» підтримки психічного здоров’я та плекання життєдайних соціальних зв’язків. Оскільки сталість цих змін великою мірою залежить від того, що вони стають надбанням не окремої людини, а її соціального середовища – сім’ї, кола друзів, спільноти і т.д. – велику увагу приділено теж фактору створення культури здоров’я та соціальних практик його плекання.
Ми зробили дану програму у форматі семестрової онлайн-програми, щоби підтримати участь у ній фахівців з різних регіонів України. Важливим компонентом проекту є практичне застосування даних знань та навиків у власному житті, а також у власній професійній практиці – саме тому заняття відбуваються з інтервалом у один місяць, щоби дати учасникам простір і час до імплементації відповідних домашніх завдань. Між зустрічами учасники опрацьовуватимуть рекомендовану літературу та навчально-методичні матеріали до відповідної теми. Основоположним баченням проекту є завдання формувати корисні звички, культуру та соціально-орієнтовану модель плекання здоров’я та благополуччя. Наша ціль у даному проекті дати учасникам розуміння основним емпіричних рекомендацій lifestyle medicine та моделі КПТ-консультування, що допомагає їх втілити. Попри велику кількість літератури, знань та рекомендацій у даній сфері – наша ціль дати лаконічну, просту, зрозумілу, цілісну, практично-орієнтовану модель, яка дозволить учасникам проекту оволодіти переліком найважливіших інструментів та методів плекання здоров’я – і ефективно «виписувати їх, наче лікар рецепт», підтримуючи клієнтів, їх родини, спільноти у формуванні культури здоров’я та благополуччя.
Вивчення теорії, відпрацювання практичних навичок
Прикладні домашні завдання на розвиток практичних навиків
Самостійна робота з навчально-методичними матеріалами
Взаємна підтримка та досвід творення спільноти
Праця над втілення здобутих знань і навиків у власному житті
Вивчення різних національних культур плекання здоров'я
Олег Романчук
лікар-психотерапевт, дитячий та підлітковий психіатр, акредитований терапевт, супервізор та викладач методу КПТ та схема-терапії
Для широкого кола фахівців сфери охорони фізичного та психічного здоров’я – психіатрів, психотерапевтів, психологів, сімейних лікарів, педіатрів, медичних сестер, та ін.
Цей проект – в підтримку нашої спільної мрії про здорову Україну. А для цього так важливо, щоби в нашій країні ширилася і поглиблювалася культура здоров’я. Дослідження тривалості та якості життя, рівня щастя в різних куточках земної кулі показують важливість культури здоров’я та її вкорінення у соціальні патерни поведінки. У цьому проекті ми вшановуємо значення культури – ми вивчатимемо досвід різних культур і водночас плекати нашу національну культуру здоров’я – щоби врешті ми могли бути здоровою, резилієнтною, процвітаючою нацією!
По завершенню семінару учасники отримають електронний сертифікат участі у програмі в семінарі від Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії.
Умовою одержання сертифікату є повна участь в усіх частинах заходу (допускається перегляд запису у випадку труднощів з електрикою/зв’язком), виконання усіх домашніх завдань та позитивне оціюнювання у підсумковому тестуванні.
Заявку на даний захід схвалено Центром тестування МОЗ і внесено до Переліку заходів БПР 2025 року
ТОВ «Український інститут когнітивно-поведінкової терапії» зареєстрований як провайдер заходів БПР Центру тестування при Міністерстві охорони здоров’я України під №2465
10 000 грн – при реєстрації і оплаті до 20 січня, 11 000 грн – після 21 січня і до 4 лютого, 12 000 грн – з 4 лютого.
Для реєстрації на участь у програмі необхідно заповнити аплікаційну заявку у форматі онлайн-форми та здійснити оплату згідно інструкцій, що будуть надіслані згодом після реєстрації необхідної кількості заявок для набору групи.