Дорогі друзі, запрошуємо вас пройтися фотогалереєю нашої історії – осмислюючи її, ми розділили виділили для себе три “епохи” – тож, запрошуємо послухати нашу розповідь та переглянути кадри нашої подорожі…

Фотогалерея до 10-ліття УІКПТ

Епоха вкорінення

Наші перші два проекти – Львів-1 і Львів-2. Більшість семінарів у цих проектах викладається нашими закордонними колегами: Дейвід Вестбрук, Сара Грей Раковчік, Денис Угрин, Річард Охрінг, Мааіке Науте і Леоні ван Гінкель, Хелен Макдональд стають не лише запрошеними викладачами, але справжніми друзями… Завдяки їх підтримці наша програма здобуває акредитацію за стандартом ЕАВСТ, акредитується як терапевт, а згодом і супервізор та викладач Олег Романчук, який забезпечує супервізійний компонент даних проектів. Ми організовуємо навчальний проект для супервізорів і саме з випускників цих перших двох проектів сформується незабаром і дійде до акредитації перше покоління українських супервізорів та викладачів КПТ… На нашій першій версії логотипу тоді – спроба відобразити КПТ-терапію як дорогу до цілісності – ми досі повертаємося до цієї теми, зокрема у малюночках програм…

І два відеоспогади із тих часів...

Не без гумору: рекламний ролик про КПТ
(від учасників першого львівського набору)
Вивчайте КПТ!
(від учасників другого львівського проекту)

Епоха розквіту

З командою акредитованих супервізорів та викладачів ми можемо відкрити доступ до КПТ ширшому колу фахівців – і відкриваємо нові проекти у Львові (-3, -4, -5, -6), Києві (-1, -2), Житомирі. У досвіді ведення цих проектів – викладання, супервізування, організації програми – формується наша команда, набуває обрисів «наша школа» – це справді час формування УІКПТ. І саме тоді на логотипі УІКПТ з’являються книга, сова і совенятко… З кожним роком акредитацію в КПТ за міжнародним стандартом здобувають нові фахівці – відтак зростає доступність КПТ потребуючим того особам… В Українському Католицькому Університеті у партнерстві з УІКПТ відкривається магістерська програма з клінічної психології з основами КПТ. Ми видаємо в партнерстві з УКУ цілий ряд сучасних підручників та книг з КПТ. Водночас організовуємо додаткові навчальні програми зі схема-терапії (завдяки нашим голландським колегам Ремко ван дер Війнгарту та Гуідо Сійберсу, які щорічно приїжджають викладати), запрошуємо вперше з семінаром майндфулнес наших колег з Оксфордського центру майндфулнес, з семінаром про терапію зобов’язання та прийняття наших колег з Польщі. Потужно росте молода спільнота КПТ, міцніє асоціація, стають традиційними щорічні національні конференції…

І два відеоспогади з тієї епохи...

Спогади про навчання
(від учасників проекту Львів-6_1)
Пісня-гімн “Команда КПТ”
(від учасників проекту Львів-6_1)

Епоха дозрівання

Уже починаючи з проекту Львів-7 (2017 рік) стрімко зростає кількість учасників, що бажають навчатися на нашій базовій програмі з КПТ – відтак ми впроваджуємо вступні іспити і робимо значне оновлення та вдосконалення нашої програми, «відшліфовуємо» цілий ряд її деталей – і її тривалість змінюється з трьох до чотирьох років навчання. Це значний крок вперед у якості наших програм. Водночас ми розвиваємо цілий ряд додаткових спеціалізацій – зокрема, схема-терапія, КПТ з дітьми та молоддю, КПТ залежностей, розладів харчової поведінки та ін. Впроваджуємо регулярний щорічний семінар з нейробіології психотерапії та традицію щорічного семінару-апдейту для випускників. Ми продовжуємо розвивати міжнародну співпрацю, запрошуючи наших західних колег зі спеціалізованими семінарами. Водночас зростає присутність українських фахівців на міжнародних подіях у сфері КПТ, схема-терапії та ін. Суттєвим проривом стає розвиток проектів КПТ низької інтенсивності – зокрема КПТ+, «Турбота про психічне здоров’я у загальній медичній практиці», «Турбота про психічне здоров’я дітей та молоді» – вони несуть основи КПТ широкому загалу людей. В часі пандемії ковіду ми адаптовуємо наші програми до онлайн-формату і розвиваємо цілий ряд програм підтримки і плекання резилієнтності. Наша зміцніла національна КПТ-спільнота плідно працює на розвиток в Україні належних послуг у сфері охорони психічного здоров’я, росте ціла мережа КПТ-центрів, що творяться нашими випускниками. Ми підтримуємо наших колег з Білорусі, які вчилися на наших програмах і допомагаємо їм прокладати шлях до якісної освіти у КПТ у їхній країні. Наша команда УІКПТ теж росте, міцніє, спеціалізується і простягає руку підтримки наступному поколінню національних супервізорів/викладачів, яке уже з’являється на обрії…

І два знакові відео із тих часів...

“КПТ в Україні: сьогодні, учора, завтра і післязавтра”
(доповідь Олега Романчука на конференції з КПТ, 2020)
“Освіта – це про світло”
(доповідь Олега Романчука на національній конференції з КПТ, 2021)

Замовити дзвінок

або

Поставити запитання