КПТ з людьми літнього віку​

(спеціалізований семінар)

03

Формат проекту

Онлайн (на платформі zoom)
Дати семінару: 2-3 квітня 2021 року
Часовий розклад: 9:30-15:30 (з обідньою перервою з 13:00 до 14:00)
Мова: англійською мовою з послідовним перекладом на українську
Викладач: Юзуф Сівріоглу (Туреччина)
14

Про проблему

У сучасному світі питання турботи про психічне здоров’я людей літнього віку є особливо важливе. Епідеміологічні дослідження вказують на те, що у цьому віці майже кожна четверта особа зіткнеться з поширеними розладами психічного здоров’я, зокрема депресії, тривожних розладів, деменції, розладів сну та ін. Не менш важливими є і психологічні труднощі пов’язані з викликами втрати близьких осіб, стосунковими проблемами, самотністю, соматичними хворобами, бідністю та ін. З огляду на загальну тенденцію збільшення частки людей літнього віку прогнозується, що до 2030 року кількість осіб літнього віку з психічними розладам на земній кулі подвоїться.  Це питання особливо актуально в епоху пандемії, адже її виклики у особливий спосіб торкають власне людей цієї вікової групи – з  огляду на вразливість до наслідків соціальної ізоляції, вищий ризик ускладнень від коронавірусної інфекції, втрати близьких осіб та інші фактори. Попри актуальність проблеми, дослідження вказують, що лише невелика частка осіб літнього віку з проблемами у сфері психічного здоров’я отримує належну допомогу – з огляду на стигму, особливості сприйняття осіб похилого віку, труднощі у доступі до послуг.

Тож нам належить докласти чимало спільних зусиль, щоби забезпечити відповідні послуги у сфері охорони психічного здоров’я для людей літнього віку… І КПТ є важливою складовою цих послуг!

Водночас нам важливо не дивитися на цей вік упереджено і слід пам’ятати, що за належної підтримки та турботи старенькі особи можуть жити щасливим життям – і ряд досліджень, проведених у західних країнах, вказує на те, що власне у цій віковій групі часто є найвищий відсоток щасливих людей…

19

Про семінар

Даний семінар зорієнтований на те, щоби висвітлити особливості надання психотерапевтичної допомоги, зокрема КПТ, людям літнього віку. Увагу буде зосереджено на розумінні психологічних та фізіологічних процесів, що супроводжують старіння, а також на те, як ми можемо враховувати ці особливості при плануванні та реалізації КПТ-втручань, які є емірично-рекомендованими для допомоги щодо більшості психічних розладів у цій віковій групі. Буде висвітлено особливості перебігу депресії та тривожних розладів у людей цього віку та те, яких адаптацій та специфічних КПТ-втручань вони потребують. На основі клінічних прикладів буде розглянуто також типові виклики у КПТ з людьми літнього віку та можливості їх подолання. Окрему увагу буде зосереджено також на соціальному і культуральному аспекті, зокрема наявним упередженням у сприйнятті старості, та те, як їхня присутність, зокрема у свідомості терапевта, може бути перешкодою до належної допомоги.

Тож даний семінар буде також нагодою переглянути власне сприйняття старості, опрацювати можливі власні упередження щодо цього. Перефразовуючи приповідку – віримо, що «старість може бути у радість» – адже, попри усі виклики, вона несе в собі також можливості і є важливим етапом життя – порою мудрості, часом передачі її майбутнім поколінням – тож, ми переконані, що допомагаючи людям літнього віку, ми можемо збагатитися самі від них цією мудрістю і їх життєвим досвідом.

01

Керівник і ведучий програми

Юзуф Сівріоглу (Туреччина)
лікар-психіатр; КПТ терапевт, супервізор, викладач; декан факультету психіатрії і завідувач геріатричного відділення Улудагського університету (Бурса), віце-президент і координатор акредитаційних програм Турецької асоціації КПТ. Юзуф Сівріоглу є дорогим другом української КПТ-спільноти, він не одноразово проводив для наших фахівців захоплюючі, пізнавальні семінари. Учасники відзначають поєднання у ньому високого професіоналізму, людяності та щедрості у діленні своїм багатим клінічним досвідом.

05

Навчальні цілі

  • Розвинути цілісне розуміння процесів пов’язаних зі старінням та психологічних завдань цього етапу життя, його викликів та його можливостей
  • Здобути розуміння особливостей перебігу, діагностики та терапії поширених психічних розладів у людей літнього віку
  • Навчитися адаптовувати КПТ у відповідності до специфічних потреб та особливостей роботи з даною категорією осіб
  • Відрефлексувати та опрацювати власні переконання щодо старості та можливостей психотерапевтичної допомоги людям даної вікової групи
04

Для кого?

  • для КПТ-фахівців різного рівня освіти у КПТ (як базової програми, так і проектів КПТ+)
  • а також для інших фахівців сфери охорони психічного здоров’я, які працюють з людьми літнього віку і які також можуть скористати з даного семінару, оскільки багато аспектів роботи з даною віковою групою, які будуть представлені на семінарі є універсальні
25

Сертифікація

По завершенню семінару учасники отримають електронний сертифікат участі в семінарі від Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії.

Зрілість суспільства визначається його ставленням і його турботою про стареньких. І нам важливо розвивати програми підтримки психічного здоров’я людей літнього віку,  щоби допомагати долати їм можливі труднощі та виклики і водночас захистити їх психологічне благополуччя, плекати стосунки  – щоби врешті їх «осінь життя» була світлою і щасливою…

20

Вартість

Для учасників, які на даний момент навчаються на програмах УІКПТ та членів УАКПТ при реєстрації і оплаті до 20 березня – 3000 грн, після 21 і до 30 березня – 3500 грн. Для інших осіб – 3500 і 4000 грн відповідно.

11

Реєстрація та участь у програмі

Для участі у програмі необхідно заповнити аплікаційну заявку у форматі онлайн гугл-форми. У цій же формі є інформація щодо подальших кроків та з інструкціями щодо здійснення оплати.

Після здійснення оплати, просимо надіслати скан квитанції про платіж  на електронну скриньку: elderly2021@gmail.com. За кілька днів до семінару на вашу електронну скриньку, вказану при реєстрації, прийде посилання для доєднання до онлайн-заходу. Семінар відбуватиметься на платформі zoom.

Контакти організатора даного семінару: Валентина Паробій (ФОП, супервізор/викладач УІКПТ, президент УАКПТ, тел. +380965413511, elderly2021@gmail.com)

Замовити дзвінок

або

Поставити запитання