КПТ-підхід для коупінгу з професійним стресом та запобігання вигоранню

(онлайн програма)

03

Формат проекту

Формат даного набору програми: чотири трьохгодинні вебінари у онлайн-форматі? (16:00-19:00)

У випадку проблем з електрикою/зв’язком у учасників проекту та пропуску окремих частин – буде доступний запис вебінару.

Прийом заявок на “весняний” проект 2024 року закрито.

Наступний проект заплановано на осінь 2024 року.

Формат даного набору програми: чотири трьохгодинні вебінари у онлайн-форматі

Розклад наступного проекту: 2, 9, 16, 23 квітня 2024 року, час занять: 16:00-19:00

У випадку проблем з електрикою/зв’язком у учасників проекту та пропуску окремих частин – буде доступний запис вебінару.

Прийом заявок на проект, що розпочнеться у квітні 2024 року відкрито!

Дедлайн ранньої реєстрації – 15 лютого 2024 року!


37

Чому дана програма?

Ми проводимо велику частину свого життя на роботі. Робота дає нам можливість реалізувати себе професійно, прожити змістовне, плідне життя, вона є джерелом нашого прибутку, важливим середовищем соціального життя. Втім часто робота є теж стресом – в окремих професіях і за певних умов цей стрес може бути великим та виснажливим. Власне професійний стрес у поєднанні з іншими факторами може вести до професійного вигорання – психологічного стану, пов’язаного з відчуттям емоційного виснаження, втрати ентузіазму щодо праці, розвитком негативного сприйняття своєї роботи. Професійне вигорання є значною проблемою, оскільки охоплює велику частину людей (для прикладу, у сфері медицини дослідження у окремих західних країнах показують рівень вигорання у близько 30% фахівців), веде до порушення психологічної рівноваги, погіршення працездатності, може спричиняти проблеми у сфері фізичного та психічного здоров’я, впливати на усі сфери життя людини. Для організацій професійне вигорання працівників пов’язане із зниженням якості та продуктивності праці, порушенням психологічної атмосфери в колективі, втратою працівників та іншими проблемами. І звісно, у контексті війни додається цілий ряд додаткових факторів стресового навантаження – тож уміння запобігати вигоранню, менеджерувати ефективно стресову реакцію, відновлюватися – набуло особливої ваги зараз.

Професійне вигорання є важливою проблемою сьогодення – втім є дієві методи протидії йому – і техніки КПТ є важливою складовою цих ефективних, науковопідтверджених підходів!

42

Від вигорання до процвітання...

Водночас ми живемо в еру зміни парадигми щодо моделей праці. Значення психологічного добробуту фахівців, їх активного, творчого залучення в процес розвитку організації та реалізації нею своєї місії, плекання здорових стосунків та здорової психологічної атмосфери у колективі стає усе більше у фокусі уваги досліджень та практичних рекомендацій сфери організаційної психології та психології праці. На питання чи можна роботу організувати так, щоби вона була ресурсом, місцем розвитку та творчої самореалізації працівника – тобто не “вигорання”, а “розцвітання” – ми маємо усе більше обґрунтованих відповідей, що виходять з досвіду наукових досліджень та досвіду організацій, що втілюють такі сучасні підходи до організації прати та турботи про своїх працівників. Фахівців команди УІКПТ, працюючи над розробкою даної програми і будучи самі не лише фахівцями у сфері охорони психічного здоров’я, але й менеджерами і членами команд таких інноваційних інституцій як УІКПТ, центр “Коло сім’ї”, Інститут психічного здоров’я УКУ, систематизували ці сучасні знання і досвід, і втілили у власну цілісну модель підходу до коупінгу з професійним стресом, вигоранням та плеканням психологічного добробуту та розвитку фахівців. Даний підхід інтегрує знання і системний підхід організаційної психології з провідним сучасним психотерапевтичним підходом – когнітивно-поведінковою терапією.

В ході даного семінару ми хочемо представити не лише модель протидії вигоранню, але й модель застосування технік КПТ для плекання професійного “розцвітання”, зміцення індивідуальної та колективної стійкості, творення ефективної командної взаємодії, підтримки організаційного розвитку…

14

Про модель програми

В ході програми учасники здобудуть розуміння проблеми вигорання, професійного стресу та  впливу на їхнє життя, а також сучасної моделі коупінгу зі стресом, протидії вигоранню та плекання індивідуальної та командної стресостійкості. Учасника навчаться оцінювати та моніторити рівень професійного вигорання, розроблять індивідуальну та командну програму протидії вигоранню. Учасники оволодіють базовими техніками когнітивно-поведінкової терапії та майндфулнес-підходу та можливістю застосування їх для плекання власного психологічного добробуту, само- та взаємодопомоги. Навчальні вебінари відбуватимуться в інтерактивному форматі з великим акцентом на практику необхідних навичок та перенесення знань у щоденне життя учасників семінару та організацій, в яких вони працюють. Між зустрічами учасники опрацьовуватимуть рекомендовану літератури та матимуть практичні завдання для застосування КПТ-підходу у форматі само- та взаємодопомоги.

07

Навчальні вебінари

Вивчення теорії, відпрацювання практичних навичок. Праця в групі.

22

Практичні завдання

Прикладні домашні завдання із застосування здобутих знань та навиків для само- та взаємодопомоги.

12

Опрацювання літератури

Самостійна робота з вибраними підручниками та навчально-методичними матеріалами.

05

Тематика програми

  • Професійний стрес, вигорання: сучасні наукові підходи до розуміння, попередження та допомоги
  • Модель коупінгу, «процвітання» та психологічної стійкості як зміна парадигми у роботі з вигоранням. Робота як ресурс.
  • Методи моніторингу та оцінки професійного вигорання. Самодіагностика.
  • Принципи командної відповідальності за моніторинг професійного вигорання.
  • Модель КПТ у коупінгу з професійним стресом та вигоранням: п’ятикомпонентна модель та її складові.
  • Базові КПТ та майндфулнес-техніки само- та взаємодопомоги.
  • Значення командної взаємопідтримки у протидії вигоранню. Принципи побудови системи взаємодопомоги та ефективної комунікації.
  • Специфічні процеси пов’язані з професійним вигоранням та цільове застосування втручань протидії. Значення адміністративних та системних втручань.
01

Ведуча програми

Галина Нетлюх
акредитований терапевт, супервізор та викладач методу КПТ, виконавчий директор Інституту психічного здоров’я Українського Католицького Університету, викладач тематичного модулю про професійне вигорання Львівської бізнес школи УКУ

04

Для кого?

  • насамперед для менеджерів, організаційних психологів та HR фахівців, які відповідають за турботу про персонал
  • а також для фахівців сфери людина-людина, а також інших сфер праці, які стикаються з професійним стресом та ризиком професійного вигорання і які би бажали оволодіти сучасними підходами у коупінгу зі стресом, протидії вигоранню, плеканню індивідуальної та командної стійкості
  • на замовлення ми організовуємо дану програму у формі тренінгу для корпоративних команд
25

Сертифікація

По завершенню семінару учасники отримають електронний сертифікат участі в семінарі від Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії.

20

Вартість

При реєстрації та оплаті до 15 лютого 2024 року – 7000 грн. При реєстрації у період з 15 до 28 лютого – 8000 грн. При реєстрації з 1 березня – 9000 грн. Нагадуємо, що кількість учасників у навчальній групі обмежена і зарахування на проект відбувається на основі послідовності реєстрації.


Буде уточнена після анонсу наступного проекту (вартість попереднього проекту становила 7000 грн).

11

Реєстрація та участь у програмі

Для реєстрації на участь у програмі необхідно заповнити аплікаційну заявку у форматі онлайн гугл-форми та здійснити оплату згідно інструкцій, що будуть надіслані згодом після реєстрації необхідної кількості заявок для набору групи. Зарахування на програму на основі розгляду заявки та послідовності реєстрації. Кількість учасників групи обмежена.

Форма реєстрації буде доступна після анонсу наступного проекту.

Замовити дзвінок

або

Поставити запитання