logo

Український інститут когнітивно-поведінкової терапії

«Європейські стандарти освіти КПТ в Україні!»

ТРЕНІНГ НА ЗАМОВЛЕННЯ: “КПТ-ПІДХІД ДЛЯ КОУПІНГУ З ПРОФЕСІЙНИМ СТРЕСОМ ТА ВИГОРАННЯМ”

schedule

Дата, місце, формат: за узгодженням

Можливі варіанти: одно, двох, трьохденний тренінг. Формат регулярних зустрічей (чотири-шість трьохгодинних, раз у тиждень). У Львові, на природі (центр відпочинку біля Львова), у інших містах, на місці праці на запрошення.

Дата, місце та формат найближчого відкритого тренінгу

presentation

Викладачі: фахівці-психотерапевти з команди УІКПТ

ВИГОРАННЯ

Про проблему професійного стресу та вигорання: Ми проводимо велику частину свого життя на роботі. Робота дає нам можливість реалізувати себе професійно, прожити змістовне, плідне життя, вона є джерелом нашого прибутку, важливим середовищем соціального життя. Втім часто робота є теж стресом – в окремих професіях і за певних умов цей стрес може бути великим та виснажливим. Власне професійний стрес у поєднанні з іншими факторами може вести до професійного вигорання – психологічного стану, пов’язаного з відчуттям емоційного виснаження, втрати ентузіазму щодо праці, розвитком негативного сприйняття своєї роботи. Професійне вигорання є значною проблемою, оскільки охоплює велику частину людей (для прикладу, у сфері медицини дослідження показують рівень вигорання щонайменше 30%), веде до порушення психологічної рівноваги, погіршення працездатності, може спричиняти проблеми у сфері фізичного та психічного здоров’я, впливати на усі сфери життя людини. Для організацій професійне вигорання працівників пов’язане із зниженням якості та продуктивності праці, порушенням психологічної атмосфери в колективі, втратою працівників та іншими проблемами.

РОЗГОРАННЯ1

Про можливість професійного “розгорання” – професійної, творчої самореалізації та “процвітання”: Ми живемо в еру зміни парадигми щодо моделей праці. Значення психологічного добробуту фахівців, їх активного, творчого залучення в процес розвитку організації та реалізації нею своєї місії, плекання здорових стосунків та здорової психологічної атмосфери у колективі стає усе більше у фокусі уваги досліджень та практичних рекомендацій сфери організаційної психології та психології праці. На питання чи можна роботу організувати так, щоби вона була ресурсом, місцем розвитку та творчої самореалізації працівника – тобто не “вигорання”, а “розгорання” – ми маємо усе більше обгрунтованих відповідей, що виходять з досвіду наукових досліджень та досвіду організацій, що втілюють такі сучасні підходи до організації прати та турботи про своїх працівників. Автори і ведучі даного семінару, будучи самі не лише фахівцями у сфері охорони психічного здоров’я, але й менеджерами і членами команд таких інноваційних інституцій, систематизували ці сучасні знання і досвід, і втілили у власну цілісну модель підходу до коупінгу з професійним стресом, вигоранням та плеканням психологічного добробуту та розвитку фахівців. Даний підхід інтегрує знання і системний підхід організаційної психології з провідним сучасним психотерапевтичним підходом – когнітивно-поведінковою терапією.

support

Про семінар: В ході семінару учасники здобудуть розуміння проблеми вигорання, професійного стресу та  впливу на їхнє життя, а також сучасної моделі коупінгу зі стресом, протидії вигоранню та плекання індивідуальної та командної стресостійкості. Учасника навчаться оцінювати та моніторити рівень професійного вигорання, розроблять індивідуальну та командну програму протидії вигоранню. Учасники оволодіють базовими техніками когнітивно-поведінкової терапії та майндфулнес-підходу та можливістю застосування їх для плекання власного психологічного добробуту, само- та взаємодопомоги. Семінар відбуватиметься в інтерактивному форматі з великим акцентом на практику необхідних навичок та перенесення знань у щоденне життя учасників семінару та організацій, в яких вони працюють.

target

Для кого:

 • для фахівців сфери людина-людина, а також інших сфер праці, які стикаються з професійним стресом та ризиком професійного вигорання і які би бажали оволодіти сучасними підходами у коупінгу зі стресом, протидії вигоранню, плеканню індивідуальної та командної стресостійкості
 • для корпоративних команд
 • для менеджерів та HR фахівців, які відповідають за турботу про персонал
listing

Тематика семінару:

 • Професійний стрес, вигорання: сучасні наукові підходи до розуміння, попередження та допомоги
 • Модель коупінгу, «розгорання» та стресостійкості як зміна парадигми у роботі з вигоранням. Робота як ресурс.
 • Методи моніторингу та оцінки професійного вигорання. Самодіагностика.
 • Принципи командної відповідальності за моніторинг професійного вигорання.
 • Модель КПТ у коупінгу з професійним стресом та вигоранням: п’ятикомпонентна модель та її складові.
 • Базові КПТ та майндфулнес-техніки само- та взаємодопомоги.
 • Значення командної взаємопідтримки у протидії вигоранню. Принципи побудови системи взаємодопомоги та ефективної комунікації.
 • Специфічні процеси пов’язані з професійним вигоранням та цільове застосування втручань протидії. Значення адміністративних та системних втручань.
store

Вартість участі/проведення тренінгу: за узгодженням в залежності від формату, місця проведення та ін.

email

Для подання заявки/замовлення тренігу  напишіть нам на адресу Українського інституту КПТ (i.cbt.org.ua@gmail.com).

diploma

Сертифікація: по завершенню семінару учасники отримають сертифікат участі в семінарі від Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії.

КОНТАКТИ:

Український інститут
когнітивно-поведінкової терапії
 м. Львів, 79011, вул. Свєнціцького 17,
УКУ, офіс №044
тел. (+38)-096-38-26-330
(Олег Романчук, директор УІКПТ)
e-mail: i.cbt.org.ua@gmail.com

Підпишіться на розсилку новин УІКПТ, щоб бути вчасно проінформованими про останні новини, анонси та активності Інституту.

Новини, світлини, анонси подій, аудіо та відеозаписи лекцій, інтерв’ю – слідкуйте за нами у соціальних мережах:

© Український інститут когнітивно-поведінкової терапії