(онлайн програма)
Чотири трьохгодинні вебінари, міжмодульна самостійна робота учасників
Розклад занять у наступному проекті: 2, 9, 16, 23 квітня 2025 року; 16:00-19:00
У випадку проблем з електрикою/зв’язком – буде доступний запис вебінару
Прийом заявок на проект, що відбудеться у квітні 2025 року, відкрито!
20 балів БПР для фахівців-медиків (вид заходу: майстерклас)
Злість є дуже важливою емоцією – в часи випробувань війни досвідчуємо це особливо. Коли треба вступити в бій з ворогом, стати на захист своєї родини, країни – злість дає енергію, мужність та витривалість. Вивільнена злість помножує сили того «меча», що тримаємо у руці, боронячи правду. Тому так важливо – як на полях битв війни, так і на полях усіх інших битв за правду, яких у нашому житті чимало, уміти вивільняти та володіти цією енергією злості, скеровувати її для належного захисту та боротьби. Водночас є теж так важливо, щоби у тій боротьбі злість була у «мечі», але щоби наше серце залишалося неозлобленим – а відтак ми були «воїнами світла». Бо іншою небезпекою є озлоблення – і це уже поле нашої внутрішньої битви за те, щоби за будь-яких обставин залишатися людиною, не уподібнитися ворогу у його холодній жорстокості та знелюднілій ненависті . І це особливо актуально у часи війни та у повоєнні часи, адже дослідження вказують, що в цей час поширеність проблем пов’язаних з порушенням регуляції злості зростає, але і в умовно мирні часи цих проблем також чимало – це і проблеми сімейного насильства, ворожнечі та недоречної агресивної поведінки, кримінальності та ін. Водночас, враховуючи тоталітарне минуле нашої країни, досвід колективної травми – ми свідомі, що не меншою проблемою є брак вміння висловлювати злість, асертивно висловлювати свої потреби, встановлювати межі, мужньо протистояти скривдженню, неправді. Тому опанування цієї енергії злості стає є таким важливим завданням перед усіма нами в Україні – і це одна з пріоритетних тематик сфери охорони психічного здоров’я в усіх вікових групах.
Когнітивно-поведінкова терапія пропонує цілісну, багатокомпонентну модель психологічної допомоги орієнтовану на розвиток навичок регуляції злості. Ефективність даної моделі встановлена чисельними науковими дослідженнями і застосування КПТ-підходу є рекомендованим втручанням при порушеннях регуляції злості. Дана модель включає в себе когнітивні, поведінкові, експеріентальні, інтерперсональні втручання, вона містить як техніки «швидкої допомоги» при ризику втрати емоційного контролю, так і системні превентивно-орієнтовані втручання, що передбачають розвиток навичок ефективної комунікації, інтерперсональної взаємодії, вирішення проблем та ін. Дана модель інтегрує підходи для роботи як зі спектром проблем пов’язаних з браком асертивності, уміння належним чином висловлювати злість, встановлювати межі, так і зі спектром втрати контролю над злістю з вибухами злості, неналежною агресивною поведінкою та ін. З огляду на велику потребу у належній фаховій допомозі при даного типу проблемах УІКПТ пропонує цей проект у форматі «КПТ низької інтенсивності», що дає можливість ознайомитися з базовими техніками КПТ-моделі при порушеннях регуляції злості та можливості застосування її у форматі індивідуального консультування, групових тренінгів орієнтованих на розвиток навичок.
Ми зробили дану програму у форматі короткотермінової онлайн-програми, щоби підтримати участь у ній фахівців з різних регіонів України і створити можливість у короткий термін здобути базову компетентність у консультуванні осіб, що мають труднощі регуляції злості. Ми відібрали саму “ессенцію” КПТ-протоколу і запланували проект у максимально конденсованій та лаконічній формі. Навчальні вебінари відбуватимуться в інтерактивному форматі з великим акцентом на прикладне застосування теорії та практичне відпрацювання основних технік у маленьких підгрупах (з використання функції кімнат у програмі zoom). Учасники детально ознайомляться з ключовими техніками, що застосовуються у КПТ-протоколі допомоги при порушеннях регуляції злості. Планування втручань відбуватиметься шляхом обговорення конкретних клінічних випадків та ситуаційних задач. Між зустрічами учасники опрацьовуватимуть рекомендовану літературу та навчально-методичні матеріали.
Вивчення теорії, відпрацювання практичних навичок
Прикладні домашні завдання на розвиток практичних навиків
Самостійна робота з навчально-методичними матеріалами
Рефлексії над вибраними фільмами на дану тему
Спільний аналіз та побудова стратегії допомоги
Рефлексія над власним досвідом регуляції злості
Анна Фломбойм
психолог, акредитований терапевт, супервізор та викладач методу КПТ
Для широкого кола фахівців сфери охорони психічного здоров’я – психіатрів, психотерапевтів, психологів, соціальних працівників, капеланів, педагогів та ін.
Наче колись, коли люди вперше опанували вогонь і завдяки цьому отримали тепло, світло, захист, можливість приготування їжі, опанована енергія злості може бути неймовірно корисною. Але як і вогонь, що виходячи з-під контролю стає руйнівною пожежею, злість, що опанувала нас, може вести до небезпечних і недоречних агресивних дій, скривдження рідних і близьких, «дружнього вогню», засліплення розуму, нерозсудливих деструктивних вчинків, кримінальної поведінки. Уміння регулювати емоцію злості та використовувати її енергію корисно та безпечно – важлива складова психічного здоров’я людини та гармонійної соціальної взаємодії. І наше важливе завдання в Україні – вчитися мудрості цієї емоційної регуляції – щоби бути «воїнами світла», що вміють боронити свою правду і свою землю, щоби бути людьми мужності, сили й любові, щоби будувати щасливі сім’ї і гармонійні спільноти!
По завершенню семінару учасники отримають електронний сертифікат участі у програмі в семінарі від Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії.
Умовою одержання сертифікату є повна участь в усіх частинах заходу (допускається перегляд запису у випадку труднощів з електрикою/зв’язком), виконання усіх домашніх завдань та позитивне оціюнювання у підсумковому тестуванні.
Заявку на даний захід схвалено Центром тестування МОЗ і внесено до Переліку заходів БПР 2025 року
ТОВ «Український інститут когнітивно-поведінкової терапії» зареєстрований як провайдер заходів БПР Центру тестування при Міністерстві охорони здоров’я України під №2465
8000 грн – при реєстрації і оплаті до 28 лютого, 9000 грн – з 1 березня і до 15 березня, 10000 грн – з 16 березня
Для реєстрації на участь у програмі необхідно заповнити аплікаційну заявку у форматі онлайн-форми та здійснити оплату згідно інструкцій, що будуть надіслані згодом після реєстрації необхідної кількості заявок для набору групи.