ПРО МЕТОД СХЕМА-ТЕРАПІЇ:
Схема-терапія є підходом третьої хвилі КПТ, розробленим для роботи з вираженими негативними схемами (звичний термін у КПТ - глибинними переконаннями). Схема-терапія є цінним підходом у роботі з людьми з розладами особистості, особами, у яких розлади першої осі (депресія, тривожні та ін.) є резистентні до стандартної КПТ з огляду на виражені супутні розлади другої осі (розлади особистості), у допомозі людям, у яких проблеми міжособистісних стосунків (подружні, батьківські та ін.) не піддаються стандартним підходам сімейної терапії знову ж таки з огляду на виражені особистісні порушення. Ефективність схема-терапії зокрема при пограничному розладі особистості є емпірично встановленою. 
Детальніше про метод схема-терапії див. статтю Романчука О.
"Схема-терапія пограничного розладу особистості"

ПРО ПРОЕКТ:
Даний навчальний проект зі схема-терапії є основою здобуття фахової компетентності у даному методі і відповідає вимогам щодо здобуття теоретичних знань та практичних навиків "стандартної" навчальної програми Міжнародної асоціації схема-терапії (ISST). Проект включає в себе два трьохденні семінари.
НАСТУПНИЙ НАБІР НА НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЕКТ З МЕТОДУ СХЕМА-ТЕРАПІЯ ЗАПЛАНОВАНО НА 2017 РІК

ПРО СХЕМА-ОПИТУВАЛЬНИКИ:
Кожен учасник проекту отримає повний пакет перекладених на українську мову опитувальників зі схема-терапії та оволодіє методикою їх використання. Даний пакет (схема-опитувальники Йонга) є одним з найбільш поширених у клінічній праці інструментарієм оцінки особистості, є перекладеним на багато мов. Український інститут когнітивно-поведінкової терапії отримав авторські права та здійснив український переклад повного пакету даних опитувальників, а також інструкцій щодо їх інтерпретації. Від УІКПТ учасники даного навчального проекту отримають повний пакет даних опитувальників, а також право на безкоштовне використання їх у клінічній практиці.

10 ПРИЧИН НАВЧАТИСЯ У ДАНОМУ ПРОЕКТІ:

1. Особистісні порушення є дуже поширеними - і кожен терапевт у практиці стикається з такого роду пацієнтами. Більше того - кожен пацієнт має особистість : - тому знання схема-терапії будуть справді корисними у психотерапевтичній праці з кожною особою.

2. Наявність виражених особистісних порушень є однією з найбільш поширених труднощів і одним з найбільших викликів для реалізації ефективної психотерапевтичної допомоги. Тож вивчення схема-терапії допоможе загалом бути більш кваліфікованим та ефективним терапевтом.

3. Схема-терапія є без сумніву одним з найбільш ефективних сучасних підходів лікування особистісних порушень, що є встановлено рядом ретельних наукових досліджень. Емпірично встановлена ефективність схема-терапії у лікування важких особистісних розладів дає вам і пацієнту також впевненість і надію в часі реалізації довготривалої терапії, коли для досягнення змін справді інколи треба чекати довший час.

4. Знання схема-терапії дозволить вам суттєво розширити свою психотерапевтичну практику, включивши в неї більш складних пацієнтів та довготривалі терапії.

5. Знання схема-терапії дає можливість практикувати її у трьох форматах: індивідуальній, подружній та груповій.

6. Схема-терапія інтегрує наукові знання і практичний досвід декількох психотерапевтичних підходів, синтезуючи їх у цілісну теоретичну модель і активний, творчий і водночас структурований метод психотерапії. Тож ви вибираєте метод, який допоможе вам мислити і діяти системно, багатовимірно, глибоко…

7. Даний навчальний проект є навчальним проектом "преміум класу" - його викладачі є одні з найбільш відомих і досвідчених терапевтів і викладачів методу схема-терапії у Європі. Більше того кожен семінар викладатиметься парою викладачів, що уможливлює кожному учаснику отримати належну індивідуальну увагу та супервізію щодо розвитку практичних навичок.

8. У доповнення до практичних і теоретичних знань учасники отримують цінний діагностичний інструмент - повний пакет схема-опитувальників Йонга з дозволом до використання його у клінічній практиці.

9. Знання схема-терапії може бути дуже корисним для власного життя: розуміння себе, своїх рідних, кращого батьківства, загалом кращого розуміння людей та вміння будувати здорові стосунки…

10. Цей проект за даними зворотнього зв'язку його попередніх учасників має найвищу оцінку з усіх проектів УІКПТ - "5+"

ПРО ВИКЛАДАЧІВ ДАНОГО ПРОЕКТУ:
Ремко ван дер Війнгарт (Remco van der Wijngaart) є акредитованим терапевтом, викладачем та супервізором методу схема-терапії, працює психотерапевтом у амбулаторній клініці у місті Мастріхт у Голландії. Має базову освіту когнітивно-поведінкового терапевта та спеціалізацію у терапії тривожних та соматоформних розладів. Є викладачем та супервізором КПТ з 1996 року. Здобув освіту у схема-терпії від засновника методу Джефрі Йонга протягом 1996-2000 року. Брав участь як терапевт у мультицентровому дослідженні ефективності схема-терапії пограничного розладу особистості. З 2000 року регулярно викладає схема-терапію у різноманітних навчальних проектах у багатьох європейських країнах.  Розробник популярної у фаховому середовищі авторської серії навчальних DVD "Схема-терапія: модель роботи з частками".

Гуідо Сійберс (Guido Sijbers) є акредитованим терапевтом, викладачем та супервізором методу схема-терапії. З 1998 року застосовує схема-терапію, тісно співпрацюючи у клінічній практиці та дослідницькій діяльності з провідними сучасними схема-терапевтами Arnoud Arntz та Hannie van Genderen. Брав участь як терапевт у мультицентровому дослідженні ефективності схема-терапії пограничного розладу особистості. З 1999 року є викладачем КПТ, застосування діагностичних інструментаріїв SCID2, майндфулнес-орієнтованої КПТ та схема терапії.
Останні п'ять років працює переважно як схема-терапевт з пацієнтами з особистісними розладами (кластеру В і С), у індивідуальному та груповому форматі. Викладав схема-терапію у багатьох навчальних проектах у різних європейських країнах (Голландія, Ірландія, Швейцарія, Німеччина, Польща, Бельгія). Веде групи схема-терапії для психотерапевтів, що бажають здобути власний досвід схема-терапії. З 2007 року є старшим супервізором у Голландському товаристві схема-терапії та з 2008 - акредитованим супервізором/викладачем Міжнародної асоціації схема-терапії.


НАСТУПНИЙ НАБІР НА НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЕКТ З МЕТОДУ СХЕМА-ТЕРАПІЇ ЗАПЛАНОВАНО
НА 2018 РІК

aaaaaaaaaaaaiii