10 причин чому варто вивчати КПТ:

1. КПТ є провідним, високоефективним методом психотерапевтичної допомоги щодо більшості психіатричних розладів - це справді метод, який може бути дуже корисним для кожного психотерапевта (чи ж не тому у більшості західних країн КПТ є включена в обов'язкову програму освіти клінічних психологів і психіатрів).

2. КПТ є метод, який є рекомендований багатьма протоколами як "метод першого вибору" при лікуванні того чи іншого психіатричного розладу - багато "сучасних" пацієнтів, читаючи рекомендації у Інтернеті, відповідно шукають уже не просто будь-якого психотерапевта, а саме когнітивно-поведінкового.

3. КПТ є методом, який має оптимальний баланс структурованості та гнучкості - тому як сам метод, так і освіта у ньому є "гнучко структуровані". Це дає певне відчуття впевненості та опори, особливо важливе на початках професійної кар'єри психотерапевта (частим є відгук студентів, що у порівнянні з іншими методами психотерапії КПТ є більш ясним та зрозумілим, і його легше вивчати) - чи ж це не чудовий вибір для першої психотерапевтичної освіти?

4. КПТ має дуже широку сферу застосування - це свого роду аналогія спеціальності "сімейний лікар" у загальній медицині - це дає вам можливість мати широкий вибір клієнтів і зменшує ризик "простою" у приватній практиці.

5. Водночас КПТ інтенсивно розвивається і має також багато спеціалізованих підходів (аналогія у медицині "фахівець вузького профілю") - тож це дає вам можливість вибрати у майбутньому галузь для подальшої спеціалізації відповідно до ваших інтересів та уподобань (для прикладу, схема-терапія розладів особистості чи травмо-фокусована КПТ).

6. КПТ є методом, який є емпірично обґрунтований - це метод, який критично досліджує сам себе, свою ефективність, свої теоретичні гіпотези - саме тому, цей метод так інтенсивно розвивається і має певний захист від того, щоби стати "догматично-ідеологічним" чи ж "сумнівно-аматорським підходом". Вибираючи КПТ, ви вибираєте науковість, розвиток та приналежність до великої світової спільноти КПТ-терапевтів!

7. КПТ має визнання науковообгрунтованого методу з економічно обґрунтованою доцільністю - саме тому він має підтримку урядів багатьох країн та/або страхової медицини. У випадку розвитку в Україні страхової медицини, є висока імовірність того, що саме метод КПТ увійде до переліку послуг, що покриватимуться медичною страхівкою.

8. КПТ має багато можливих форматів застосування: індивідуальна, сімейна, групова - ви можете працювати не лише у одному форматі, а одразу у декількох, що дає вам можливість зробити свою психотерапевтичну практику більш різнобічною та цікавою.

9. Вивчення КПТ може бути дуже корисним для особистого життя та власного психічного здоров'я - так само як у КПТ ми вчимо пацієнтів бути собі самими психотерапевтами, так само вивчаючи КПТ, ви будете вчитися краще турбуватися про власне психічне благополуччя!

10. І, як підсумок, якщо ви відчуваєте своє професійне покликання у житті бути психотерапевтом і допомагати іншим вирішувати психологічні проблеми і жити більш повноцінним, більш щасливим життям - КПТ має великий потенціал стати одним з ваших основних знарядь у цьому!

aaaaaaaaaaaaiii